MUĞLA HABERLERİ

Bürokratların gözde kampı yıkılıyor

AA / Levent Kişi
22.01.2015 - 12:49Son Güncelleme :

- Kurumlar arasında paylaşılamadığı için uzun yıllar kaderine terk edilen kamp, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yıkılmaya başlandı - Denize sıfır, 30 bin metrekare alana 1982 yılında yapılan kamp, 80'li ve 90'lı yıllarda özellikle üst düzey bürokratların gözde tatil yeri olarak ünlenmişti

AA / Levent Kişi

MUĞLA (AA) - Marmaris'te paylaşılamadığı için kurumlar arasında davalara konu olan ve 10 yıldır atıl durumda bekletilen eski Köy Hizmetleri Kampı'nın yıkımına başlandı.

İçmeler Mahallesi'nin Kızılkum mevkisinde denize sıfır, 30 bin metrekare alana 1982 yılında yapılan kamp, 80'li ve 90'lı yıllarda özellikle üst düzey bürokratların gözde tatil yeri olarak ünlendi. Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ait kamp, bu kurumun kapatılmasının ardından Muğla İl Özel İdaresine geçti. Muğla'nın büyükşehir statüsüne kavuşmasının ardından Köy Hizmetleri Kampı, Muğla'da oluşturulan Devir Tasfiye Komisyonu tarafından yüzde 75 hissedarı Muğla Büyükşehir Belediyesi olan Muğla El Sanatları Sanayi Limited Şirketi'ne (MELSA) şirketine devredildi.

Uzun yıllar atıl durumda bekletildiği için kullanılamaz hale gelen ve bazı kırımları imara aykırı olduğu belirtilen tesisin yıkımına karar verildi. Sabah saatlerinde bölgeye gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Yapım ve Bakım Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, iş makineleriyle yıkıma başladı.

Marmaris'in en değerli bölgeleri arasında gösterilen ve Marmaris Emlak Müşavirleri Derneğinin yaptığı araştırmada 50 milyon lira değerinde olduğu tespit edilen araziye, MELSA şirketi tarafından eğitim ve dinlenme amaçlı yeni bir tesis yapılacağı öğrenildi.

-Paylaşılamamıştı

Uzun yıllar Tarım ve Köyişleri Bakanlığı personeline hizmet veren tesis, 2005 yılında Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün kapatılmasının ardından, Muğla Tarım İl Müdürlüğüne devredilmişti. Tesis, 2008 yılında ise mahkeme kararıyla Çevre ve Orman Bakanlığına geçti. İl Özel İdaresinin Muğla 1. İdare Mahkemesine başvurusu üzerine, "5286 sayılı Yasa uyarınca Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğüne tahsis edilmiş taşınmazların il özel idarelerine devredileceği" gerekçesiyle tesisin Muğla İl Özel İdaresine verilmesine karar verilmişti.

Denize sıfır konumdaki tesiste, 171 yataklı otel, su deposu, çamaşırhane, personel yemekhanesi, restoran, kafeterya, market, spor salonu, mescit, depo, ambar, kuaför salonu, müdür ve muhasebeci odası, santral ve güvenlik odası gibi kısımlar bulunuyordu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Bürokratların gözde kampı yıkılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bürokratların gözde kampı yıkılıyor haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:03
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı