Ege Haberleri

EGE

  Bürokrata uyarı: Siyaset yapmayın

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  03.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 02.08.2012 - 16:40

  Konak Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili Yalçın Kocabıyık, bürokratların ve başkan yardımcılarının siyasetten uzak durması gerektiğini belirtti.

  Konak Belediye Meclisi’nde AK Parti Grup Başkan Vekili Yalçın Kocabıyık, gündem dışı söz aldı. Kocabıyık, bürokratların ve başkan yardımcılarının siyasetten uzak durması gerektiğini belirtti, bu işi meclis üyelerine bırakmalarını istedi. Yerel seçimlerin yaklaştığına dikkat çeken Kocabıyık, şunları söyledi:
  İstifa etsinler
  “Bazı bürokrat arkadaşlarımız, Konak Belediyesi’nin olanaklarını kullanarak siyaset yapıyor. Siyaset yapmak için ya zamanını beklesinler, ya da hemen istifa etsinler. Bunu bir uyarı olarak söylüyorum. Konak’ta yapılacak daha önemli işler var. Bunları siyaset yapmak için söylemiyorum. Siyaset yapılması gerekiyorsa biz yaparız.”  Öte yandan CHP Bornova İlçe eski Başkanı Kerim Özer, 2010’da Başkan Hakan Tartan’la yaşadığı anlaşmazlık sonucu fen işleri müdürlüğünden ayrıldıktan 2 yıl sonra Konak Belediyesi’ne döndü. Kocabıyık, başkan yardımcısı olan Özer için, “Üç ay müdürlük yaptı. Art niyeti yoktu ama yanlışlar yaptı. İnşallah bu kez yanlış yapmaz” dedi.
  CHP’den tepki var
  CHP’li Mehmet Şerif Demir, Kocabıyık’a tepki gösterdi, “Haddini bil” diye bağırarak şunları söyledi: “Kocabıyık, Aksolcu siyasetçilerden. Kimse arkadaşlarını zan altında bırakmak hakkına sahip değildir. Herkes haddini bilecek. Üç yıl uyumla çalıştık. Kocabıyık, kendini seçimlere kaptırmış. Biz o seçimleri çok yaşadık. Yarın da AK Parti’ye gereken dersi, onun gibi parti değiştirenlere vereceğiz. Biz insanları sıraya koydurup rütbe söktürenlerden değiliz.” Toplantıyı yöneten Başkan Vekili Adnan Oğuz Akyarlı ise, “Meclis siyaset yapma yeri değildir” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı