ANKARA HABERLERİ

Bürokraside yeni görevlendirmeler

Hürriyet Haber
21 Eylül 2012 - 03:34Son Güncelleme : 21 Eylül 2012 - 03:34

Hürriyet Haber

KAMU Diplomasisi Koordinatörü İbrahim Kalın, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı'na atandı. Kalın'ın yerine Cemalettin Haşimi getirildi.
 Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'nden yapılan açıklamada, aynı zamanda Başbakan Başmüşaviri olan İbrahim Kalın'ın, önümüzdeki dönemde dış politika konularından sorumlu müsteşar yardımcısı olarak görev yapacağı belirtildi.
 Kalın'ın 2 Ağustos'ta yeni görevine başladığı, koordinatörlükte proje direktörü olan Cemalettin Haşimi'nin de Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü'ne getirildiği bildirildi. Haşimi'nin, 11 Eylül'de yeni görevine başladığı kaydedildi.

Astarcı Dış İlişkiler Daire Başkanı

Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü direktörlerinden İlker Astarcı'nın da Başbakanlık Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı görevine getirildiği belirtildi.
İbrahim Kalın, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu. Doktorasını George Washington Üniversitesinde beşeri bilimler ve mukayeseli felsefe alanında yapan Kalın, College of the Holy Cross, Georgetown Üniversitesi ve Bilkent Üniversitesinde İslam düşüncesi ve İslam-Batı ilişkileri üzerine dersler verdi. TDV İSAM'da akademik araştırmalar yapan, Bilim ve Sanat Vakfında seminerler veren Kalın, ansiklopedik eserlere katkılarda bulundu.
 Kalın, 2005-2009 yılları arasında SETA Vakfının kurucu başkanlığını yaptı. İbrahim Kalın'ın İslam felsefesi, İslam-Batı ilişkileri ve Türk dış politikası üzerine yayınlanmış kitap ve makaleleri bulunmaktadır. Kalın'ın 2007 Türkiye Yazarlar Birliği Fikir Ödülünü kazandığı İslam ve Batı adlı kitabı, Arnavutça ve Yunanca dahil çok sayıda dile çevrildi.
 Haşimi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Manchester Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Yüksek Lisans Programını, “Trajedi, Siyaset ve Siyasal: Hans J. Morgenthau ve Uluslararası İlişkiler Teorisi” başlıklı teziyle, Yüksek Şeref derecesiyle bitiren Haşimi, akademik çalışmalarına Johns Hopkins Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Teorisi Programında doktora adayı olarak devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bürokraside yeni görevlendirmeler haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:08
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:47
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı