YALOVA HABERLERİ

Büro-sen Üyelerinden Basın Açıklaması

IHA
25.02.2015 - 13:30Son Güncelleme :

BÜRO-SEN YALOVA ŞUBESİ VERGİ HAFTASI DOLAYISIYLA DEFTERDARLIK ÖNÜNDE BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK MALİYE BAKANLIĞININ MALİYE ÇALIŞANLARININ HAKLARINI VERMEDİĞİNİ DİLE GETİRDİLER.

IHA

Büro-Sen Yalova Şubesi, Vergi Haftası dolayısıyla defterdarlık önünde basın açıklaması yaptı.
Büro-Sen Yalova Şubesi Başkanı Durmuş Akçal tarafından yapılan açıklamada, "Her yıl şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Bizler Büro Memur-Sen olarak Vergi Haftasını farklı faaliyetlerle kutlamak isterdik, ancak devlet gelirlerinin büyük kısmını oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının uğradığı hak kayıpları, verilmeyen hakları bizleri burada bir araya getirdi. Maliye çalışanlarının en büyük görevi devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcanmasında düzeni sağlamaktır. Bu asli görev ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Şayet devletin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı bundan etkilenir. Maliye ve gelir idaresi çalışanları, milyonlarca lira değerindeki evraklara imza atmaktadır. Yapılan görevin her alanında başta para ve menkul, gayrimenkul kıymetler olduğu için çalışanların azami dikkatli ve mevzuata hakim olması gerekmektedir. Yapılacak en ufak bir hatanın düzeltilmesi çok zor olmaktadır. Bazen en ufak bir hata yüzünden personele karşılanması güç olan zimmetler çıkmakta, personel aylar, hatta yıllar süren mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gözetmeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliyeciler, maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır. Yapılan araştırmalara göre dünyanın birçok yerinde Maliye Bakanlığı çalışanlarının mali ve özlük hakları ülkemiz çalışanlarından çok daha yüksektir. Tabiri caizse musluğun başını tutan maliye çalışanlarına bu musluktan bir damla su dahi çok görülmektedir. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığı’ndaki çalışanlar, ek ödemelerden yararlanamamaktadır. Büro Memur-Sen olarak bizler kimseden haksız bir uygulama istemiyoruz. Bizler maliye çalışanlarının alın terinin, emeğinin karşılığını istiyoruz. Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yalova haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yalova ilinden Büro-sen Üyelerinden Basın Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büro-sen Üyelerinden Basın Açıklaması haberi güncellenecektir.

YALOVA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:21
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı