ELAZIĞ HABERLERİ

Büro Memur Sen’den Vergi Haftası Açıklaması

IHA
25.02.2015 - 17:37Son Güncelleme :

MEMUR SEN’E BAĞLI BÜRO MEMUR SEN ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI ZÜLKÜF ŞİMŞEK, MALİYE ÇALIŞANLARININ EN BÜYÜK GÖREVİNİN DEVLETİN GELİRLERİNİN TOPLANMASINDA VE HARCAMASINDA DÜZENİ SAĞLAMAK OLDUĞUNU BELİRTEREK, BU GÖREVİN ÜLKE EKONOMİSİNİN CAN DAMARI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Memur-Sen’e bağlı Büro Memur-Sen Elazığ Şube Başkanı Zülküf Şimşek, maliye çalışanlarının en büyük görevinin devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcamasında düzeni sağlamak olduğunu belirterek, bu görevin ülke ekonomisinin can damarı olduğunu söyledi.
Şimşek, Vergi Haftası dolayısıyla basın açıklaması yaptı. Şimşek, vergi toplamanın önemine vurgu yaptığı açıklamasında, "Maliye çalışanlarının en büyük görevi devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcanmasında düzen sağlamaktır. Bu ana görev ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Şayet devletin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı olumsuz yönde etkilenir. Maliye ve gelir idaresi çalışanları toplam bazda milyonlarca lira değerindeki evraklara büyük bir risk altında imza atmaktadır. Yapılan görevin her alanında başta para ve menkul, gayrimenkul kıymetler olduğu için çalışanların azami dikkatli ve mevzuata hakim olması gerekmektedir. Yapılacak en ufak bir hatanın düzeltilmesi çok zor olmaktadır. Bazen ise en ufak bir hata nedeniyle personele karşılanması güç olan zimmetler çıkmaktadır ve personel aylar hatta yıllar süren mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden, mesai mevhumu gözetmeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden Maliye çalışanları maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Elazığ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Elazığ ilinden Büro Memur Sen’den Vergi Haftası Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 17 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Büro Memur Sen’den Vergi Haftası Açıklaması haberi güncellenecektir.

ELAZIĞ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  14:54
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:42
Sayfa Başı