BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye'ye psikolojik danışma merkezi

Sefer TALAY / BURHANİYE (Balıkesir), (DHA)
02.02.2017 - 19:44 |Son Güncelleme :

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, Belediye tarafından 'Psikolojik Danışma Merkezi' açıldı.

Sefer TALAY / BURHANİYE (Balıkesir), (DHA)

Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı olarak hizmet verecek Psikolojik Danışma Merkezi için Burhaniye Belediyesi Tabipliği'nde düzenlenen törene, AK Partili Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Oğuzhan İlban, Burhaniye Belediyesi Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Cemil Bahadır ile Burhaniye Devlet Hastanesi Baştabibi Dr. Yalçın Vurupalmaz, Burhaniye Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Faruk Kendigelen, Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhan Levent, Burhaniye Müftüsü Hacı Öz, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Murat Bektaş, törende Psikolojik Danışma Merkezi hakkında bilgi verdi. Bektaş, "Toplumun temel yapı taşı olan ailenin içerisinde kadının değeri ve kadının eğitimi konusunda duyarlı olursak, kadını eğitebilirsek toplumumuzu eğitebiliriz. Bu bilinçle bu merkezi oluşturduk. İsmi konusunda ince eleyip sık dokuduktan sonra 'Psikolojik Danışma Merkezi' konulması konusunda zorunluluklar doğdu. Burada sadece kadınlar değil erkekler ve asıl merkezimizde çocuklar olacak" dedi.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal da, kadınlardan ziyade erkeklerin daha çok eğitime ihtiyacı olduğuna dikkati çekip, "Aslında herkesin eğitime ihtiyacı olduğu düşüncesindeyim. İnsanların bedensel hastalıklarının yanı sıra psikolojik hastalıkları da aslında önemsemesek de çok önemli bir yer kaplıyor. Günümüzde fazla stresli olmamız, insanlarımızın hayatını zora sokabiliyor. Yaşam koşullarından dolayı birçok sıkıntı yaşayan vatandaşımıza psikoloğumuz ücretsiz olarak yardım edecek. Amacımız, toplumumuzun çok daha sağlıklı bir şekilde yaşamına devam etmesi. Burhaniye'de sağlıkla ilgili konulara önem göstermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda görev süremiz içinde Öğretmenler Mahallemizde bir sağlık ocağı yaparak 112 Acil Servis ve Toplum Sağlığı Merkezi'nin hizmetine verdik Bahçelievler Mahallemizden çok istek var. Bu konu hakkında Toplum Sağlığı Merkezi Müdürümüz ile görüşüyoruz yeni bir sağlık ocağı için yer arama çalışmalarımız devam ediyor. Diğer mahallelerimizde muhtarlık binalarımızdaki sağlık evleri ise çalışmalarına devam ediyor.

Bunun yanı sıra belediyemiz bünyesinde üç hasta nakil aracı Burhaniye'de hizmet veriyor. Belediyemiz bebek bakım hizmetleri, evde hasta bakım hizmetleri, obeziteyle mücadele, cenaze hizmetleri gibi konuları en iyi şekilde devam ettiriyor. Bugün açılışını yapacağımız "Psikolojik Danışma Merkezimizin" de iyi işler yapacağına inanıyorum. Bu merkez toplumun iyi yönde hareket etmesini sağlayacak ve önderlik edecek bir merkez olacak, halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye'ye psikolojik danışma merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Şubat 2017 tarihinde saat 19 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye'ye psikolojik danışma merkezi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ocak 2020, Perşembe
 • İmsak
  06:50
 • Güneş
  08:17
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:23
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı