BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye'nin zeytinyağları İzmir'de tanıtılıyor

DHA
27.04.2017 - 15:19Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesindeki Burhaniye Ticaret Odası öncülüğünde, Ekoloji İzmir - 8. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile Olivtech - 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'nda sergilenen Burhaniye zeytinyağları beğeni topladı.

Fuar İzmir'de bu yıl 'Gurme İzmir' adıyla düzenlenen Ekoloji İzmir - 8. İzmir Organik Ürünler Fuarı ile Olivtech - 7. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'ndaki Burhaniye Ticaret Odası standı ilgi gördü. Burhaniye standını CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ile Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı da ziyaret etti. Ziyaretçilere zeytin ve zeytinyağı tattırılan stantta yerli, yabancı alıcı ve satıcılar bir araya gelerek önemli iş bağlantıları yapma imkanı buldu.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sarıbaş, fuara ilçelerindeki firma yetkilileriyle katıldıklarını belirterek, "Yağımız dünyanın en iyi yağı olarak kabul edilir. Biz de bu yağları bu fuarda katılımcılara tanıtmaya çalışıyoruz. Yağımız çok kaliteli ise bunu iyi paralara satabilmemiz lazım. Bunun yolu da iyi ürünlerle iyi fuarlara katılmaktan ve bunun devamlılığını sağlamaktan geçiyor" dedi. Edremit Körfezi üreticilerinden Emin Dereli, doğru hasat ve doğru işleme koşuluyla dünyanın en güzel yağlarını ürettiklerini savundu. Tanıtım için fuara katıldıklarını anlatan Dereli, "Burhaniye, Edremit, Havran ve Ayvalık zeytinyağlarını tanıtıyoruz. Yöremizde butik işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu işletmeler burada yer aldı. Yağlarımızı dünyaya tanıtacağız" dedi.

Sefer TALAY / BURHANİYE (Balıkesir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye'nin zeytinyağları İzmir'de tanıtılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye'nin zeytinyağları İzmir'de tanıtılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı