BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye'de ilkokullarda trafik eğitimi başladı

DHA
30.03.2017 - 15:40Son Güncelleme :
DHA

BALIKESİR'in Burhaniye ilçesinde, ilkokullarda trafik eğitimi verilmeye başlandı.
Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Daire Başkanlığı ile Sürücü Kursları Federasyonu'nu işbirliğiyle başlatılan okul öncesi sınıfları da kapsayan eğitimlere Faruk Kızıklı İlkokulu'ndan başlandı. Akcan Sürücü Kursu Müdürü ve Trafik Eğitmeni Vefa Kural'ın verdiği trafik eğitimine ilgi büyük olurken, öğrencilerin soruları da cevaplandırıldı. Eğitimde öğrencilere görüntüler eşliğinde trafikte uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi. Eğitimlerin devam edeceğini belirten Kural, "Yarının büyükleri olacak olan çocuklarımızı eğitmeyi amaçlıyoruz. Trafik bilincinin gelişmesi için trafik kurallarını basitçe anlatıyoruz. Programın hayırlı uğurlu olmasını diyorum" dedi.
Faydalı bir eğitim olduğunu anlatan Faruk Kızıklı İlkokulu Müdürü Hızır Gündoğmuş da, "Öğrencilerimiz bundan sonra trafik kuralları konusunda daha dikkatli ve bilinçli olacaklar" dedi.
Öğrencilerden Mehmet Yağız Gölezlioğlu ise, "Bisikletin kaldırımda sürülmeyeceğini öğrendim. Bunda böyle daha dikkatli olacağım" dedi. Öğrencilerden Irmak Gültoplayan da "Bu eğitim bana çok şey kattı. Bisikletini nerelerde sürüleceğimi öğrendim" dedi. Bir başka öğrenci Süleyman Gökçe de, "Ben bu eğitimi çok sevdim. Bize çok faydası olacağını düşünüyorum" dedi.
Sefer TALAY / BURHANİYE (Balıkesir), (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye'de ilkokullarda trafik eğitimi başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye'de ilkokullarda trafik eğitimi başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı