Ege Haberleri

EGE

  Burhaniye Osmaniye Valisi Cerrah'ı ağırladı

  Sefer TALAY / BURHANİYE, (DHA)
  30.01.2012 - 12:00 | Son Güncelleme: 30.01.2012 - 12:15

  Burhaniye, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ı ağırladı. Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Başkanlığı da yapan Cerrah, 17 kişilik ekiple geldiği Burhaniye'de CHP'li Başkanı Fikret Akova'yı ve 2 yıl okuduğu ilkokul ile kaldıkları evi de ziyaret etti.

  Belediye Başkanı Fikret Akova'nın ilkokuldan arkadaşı olan Cerrah, Hüsnü Pazarbaşı Gençlik ve Kültür Merkezi'nde Burhaniyeli zeytincilerle bir araya geldi. Osmaniye'de 4 milyon dolayında zeytin ağacı olduğunu belirten Cerrah, “Burhaniyeli zeytincilerin tecrübelerinden yararlanmak için geldik. Zeytini nasıl değerlendirebiliriz? Bunun yollarını arıyoruz. Osmaniye'de Zeytincilik İhtisas Organize Sanayi kurmak istiyoruz. Zeytinyağı fabrikalarını bir yerde toplayarak çevre kirliliğini önlemek istiyoruz. Osmaniye önümüzdeki yıllarda zeytin ve zeytinyağında söz sahibi olacak” dedi.
  Vali Celalettin Cerrah, toplantının ardından 2 yıl öğrenim gördüğü Atatürk İlkokulu'nu ziyaret etti. Polis olan babasının görevi nedeniyle 1959-61 yılları arasında Burhaniye'de bulunduklarını belirten Vali Cerrah, Başkan Fikret Akova ile de sınıf arkadaşı olduğunu söyledi. Çocukluğunda oturduğu Kavakdibi Mahallesi'ndeki evlerine de giden Cerrah, daha sonra Tariş Zeytinyağı Fabrikası'yla bazı zeytinyağı tesislerinde incelemelerde bulundu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı