BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye’de Sakatlar Derneğinden Çevre Uyarısı

IHA
18 Ekim 2015 - 13:27Son Güncelleme : 18 Ekim 2015 - 13:28

DERNEKTEN ÇEVRE UYASIRISI

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Türkiye Sakatlar Derneği Şubesince 6 yıldan bu yana sürdürülen geri dönüşüm uygulamasının sone erdirildiği açıklandı. Yapılan dernek açıklamasında bu konuda yaşanan zorluklar dile getirilirken, geri dönüşümün tek başına yapılacak bir olmadığı vurgulandı.
Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şube Başkanı Gürsel Vardar imzasıyla yapılan açıklama da şunları yer verildi.” Geri dönüşüm faaliyetleri hem çevre temizliğine katkısı, hem de ekonomik getirisi bakımından birçok derneğin başvurduğu uygulamadır. Ancak bu geri dönüşüm uygulaması her yönüyle ayakları yere basan kapsamlı bir projeye dayanmalıdır. Yeterli donanım ve elemana sahip olunmalıdır. Bunun en sağlıklısı bir proje dahilinde yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde yapılanıdır. Türkiye Sakatlar Derneği Burhaniye Şubemizce 2009 yılından beri uygulanmakta olan “Geri Dönüşüm” uygulamasında görülmüştür ki; Uygulamanın mevcut haliyle ekonomik getirisi olmadığından, yapılan geri dönüşüm uygulamasına rağmen Derneğimizin telefon ve internetinin uzun zamandır kesik olması, zaman zaman elektriğinin kesilmesi. Bu geri dönüşüm uygulamasını bedensel engelli bir arkadaşımızın zor şartlarda tek başına kendi kamyoneti ile yürütüyor olması ve süreç içerisinde defalarca tehlikeli kazalar geçirmiş olması. Derneğimizin bu işi yürütebilmek için hiçbir donanım ve elemana sahip olmaması. Uygulamadaki yanlışlıklar Genel Merkezimiz Yönetimince de tespit edilerek uygulamanın kaldırılması yönünde görüş bildirmesi. Bütün bu nedenlerden dolayı Derneğimizce yürütülmeye çalışılan “geri dönüşüm” uygulamasına son verilmiştir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye’de Sakatlar Derneğinden Çevre Uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ekim 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye’de Sakatlar Derneğinden Çevre Uyarısı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı