BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye’de Okul Kantinleri Denetlendi

IHA
09.10.2015 - 12:16Son Güncelleme :

KANTİNLER DENETLENİYOR.

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğünün talimatları gereğince ilçedeki okul kantinleri denetlendi. Burhaniye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdal Aldağ’ın öncülüğünde, Gıda ve Yem Şube Personelinden Mühendis Erdinç Çavuşoğlu ve Kezban Köse tarafından; okulların eğitim ve öğretim sezonuna başlamalarıyla birlikte kantin denetimlerine başlandı.
İlçedeki okullarda faaliyet gösteren okul kantinlerinde ve okul yemekhanelerinde denetim ve kontrollere başlandı. Denetimlerde, ürünlerin İşletme Kayıt Numaralarının bulunup bulunmadığına, ürünlerin son tüketim tarihlerine, kantin yada yemekhane personelinin hijyen belgelerine bakılıyor. Ayrıca, kantin mutfağında yapılan tost v.b. gıda maddelerinin yapımında kullanılan gıda maddeleri ve materyallerin mevzuata uygun olup olmadığı kontrol edilirken, genel temizlik ve hijyen şartlarının yerine getirilmesi hususlarına dikkat ediliyor. Denetimlerin devam edeceğini anlatan Müdür Erdal Aldağ,” İşletmeler daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda hizmet verilmesi için denetlenmektedir. Denetimler sırasında, işletmeciler, bilgilendirilmekte, eksiklikler konusunda uyarılmakta, mevzuata uygunsuzluk tespit edilen işletmelere de yasal işlem uygulanmaktadır” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye’de Okul Kantinleri Denetlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 12 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye’de Okul Kantinleri Denetlendi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı