BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye’de Ödüllü Gençler Aranan Ekip Oldu

IHA
30.10.2015 - 13:21Son Güncelleme :

HALK OYUNLARININ ARANAN EKİBİ OLDULAR.

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Efem Kültür ve Sanat Merkezi, Halk Oyunları Ekibi, gösterileriyle büyük takdir toplarken, ilçenin aranan ekibi oldu. Geçtiğimiz yıl, Halk Oyunları Federasyonun yarışmasında, Balıkesir birincisi olan 10 kişilik ekibin, bir konser sırasında yaptığı gösteriler ayakta alkışlandı.
Burhaniye de, Efem Kültür Sanat Merkezi, çatısı altında bir araya gelen gençlerin oluşturduğu Halk Oyunları Ekibi, ilçede bayram, açılış ve düğünlerin aranan ekibi oldu. Metin Çavdar ve Sevgi Aslanoğlu’nun çalıştırdığı ekip, Kültür ve Sanat Derneği Türk Sanat Müziği konseri sırasında yaptığı gösterisi ile büyük takdir topladı. Efem Kültür Sanat Merkezi’nde 50 kişinin görev aldığını anlatan Halk Oyunları Eğitmeni Metin Çavdar,” Ekip olarak geçtiğimiz yıl katıldığımız yarışmalar da Balıkesir de il birincisi olduk. Çanakkale de düzenlenen grup yarışmalarında ise 3.olduk. Bayramlarda, açılışlarda ve düğünlerde görev alıyoruz. İşimizi severek yapıyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye’de Ödüllü Gençler Aranan Ekip Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye’de Ödüllü Gençler Aranan Ekip Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı