BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye’de Müdür İlban Etkili İletişimi Anlattı

IHA
01.10.2015 - 14:07Son Güncelleme :

BURHANİYE'DE ETKİLİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERİLDİ.

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. M.Oğuzhan İlban, Etkili İletişim konulu seminer verdi. Ticaret Odası Başkanlığının 2015 yılı planlı seminer ve eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlenen seminer, konferans salonunda yapıldı.
Burhaniye’de, Ticaret Odası Başkanlığının başlattığı eğitim ve seminer çalışmaları devam ederken, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Mehmet Oğuzhan İlban da, Etkili İletişim konulu seminer verdi. İletişimin hayatın her döneminde önemli olduğunu anlatan Doç.Dr. İlban, iletişim araçlarının gelişimi konusunda da bilgiler verdi. İnsanlar arasında sürekli iletişimin olduğunu anlatan İlban, önemli olanın etkili iletişim olduğunun altına çizdi. İletişim konusunda insanın kendini geliştirmesi gerektiğini anlatan Doç.Dr. M.Oğuzhan İlban,” İletişim konusunda kendimizi geliştirmemiz lazım. İletişim, çift yönlü olmalı. Tek taraflı iletişim olmaz. Kişilerin davranışlarının iyileştirilmesi için eğitim verilmektedir. Korkaklık ve aşırı çekingenlik iletimi olumsuz etkiler. Sağlıklı iletişim için önyargılı olmamalıyız. Her şeyi ben bilirim demek de, sağlıklı iletişimi olumsuz etkiler. Kendinden emin olmayan insanlarla da iletişim kurmak zor olur. İnsan, hayatta her şeye evet dememeli. Hayır demesini de bilmeli. Sağlıklı iletimde en önemli şey karşısındakini dinlemektir. Öncelikle dinlemeyi öğrenmek lazım. Sabırlı olursak daha iyi dinleyici oluruz. Dinlemenin de çeşitleri vardır. Etkili iletişim insan yaşamında çok önemlidir” dedi. Doç, Dr. M. Oğuzhan İlban, anlattığı konularla ilgili filmler de gösterirken. Salondakilerin ilgisini çekmeyi başardı. Seminerin sonunda İlban’a teşekkür eden Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Sabırbaş, seminerlerin devam edeceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye’de Müdür İlban Etkili İletişimi Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye’de Müdür İlban Etkili İletişimi Anlattı haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:35
  • Guneş
   07:13
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:35
  • Yatsı
   20:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı