BALIKESİR HABERLERİ

Burhaniye’de Kimse Yalnız Değil

IHA
25.02.2015 - 15:34Son Güncelleme :

BALIKESİR’İN BURHANİYE İLÇESİNDE, BELEDİYE KÜLTÜR SOSYAL İŞLER MÜDÜRLÜĞÜ VE SAĞLIK İŞLER MÜDÜRLÜĞÜNÜN BİRLİKTE “YALNIZ DEĞİLSİNİZ” SLOGANI İLE BAŞLATILAN YARDIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

IHA

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediye Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ve Sağlık İşler Müdürlüğünün birlikte “Yalnız Değilsiniz” sloganı ile başlatılan yardım çalışmaları devam ediyor. Meclis Toplantı salonunda mahalle muhtarlarıyla yapılan toplantıda da, yardıma muhtaç, bakıma ihtiyacı olan vatandaşların belirlenmesi konusunda muhtarlardan yardım istendi.
Toplantıya, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Başkan Yardımcısı Cemal Akklınç, Meclis Üyeleri Sevda Padem ve İsmail Çancı, ile Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü yetkilileri katılırken, konu hakkında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Sağlık İşleri Müdürlüğü, her mahallede bulunan sağlık evlerinde pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçme gibi hizmetlerin yanı sıra Mahalle Muhtarları ile işbirliği halinde evinden çıkıp sağlık evlerine gelemeyen vatandaşların da evlerine giderek hizmet veriyor. Yeni Mahalle olan köylerde de belli aralıklarda sağlık hizmetleri devam ederken, belediye, kendine bakamayan vatandaşlar konusunda mahalle muhtarlarından yardıma muhtaç kişilerin tespit edilmesini istedi. Kendi öz bakımını yapamayan ve bakıcısı olmayan yardıma muhtaç vatandaşlara yardımcı olan belediye ekipleri takdir topladı. Cenaze hizmetlerini de “Cenazeniz Cenazemizdir” sloganıyla ücretsiz yerine getirdiklerini anlatan Belediye Başkanı Necdet Uysal, ilçede kimsenin yalnız olmadığını söyledi. Başkan Uysal,” Yardımlarımız devam edecek. Zor durumda olan vatandaşlarımıza yardım etmek belediye olarak bizim görevimizdir. Belediye olarak bu tür sosyal işlere daha çok yöneleceğiz: Özellikle köylerimizdeki şartların şehir şartlarıyla aynı statüde olmasını istiyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Burhaniye’de Kimse Yalnız Değil hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burhaniye’de Kimse Yalnız Değil haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı