« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burhan'ı aratmam

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Guintchev Şimşek'in jokeri bir ay liberoda nöbet tutacak

Kırmızı beyazlı ekibin Bulgar futbolcusu Guintchev, Burhan iyileşene kadar liberodaki görevini de kusursuz yapacağını belirterek, ‘‘Defansın her kademesinde oynarım’’ garantisi verdi.

Yerini yadırgamadı

A.Gücü maçı öncesi yapılan ter idmanında sağ ayak başparmağı kırılan Burhan, 12 Nisan'da G.Saray ile oynanacak Türkiye Kupası final maçında formasına kavuşacak. Burhan'ın sahalardan uzak kalacağı 7 haftalık süre içinde kırmızı beyazlı takımda libero görevini Guintchev üstlenecek. Geçen hafta A.Gücü maçında son anda liberoda görev alan ve 90 dakikayı hatasız oynayan Bulgar futbolcu, ‘‘Bu süre içinde Burhan'ı aratmayacağım’’ dedi.

Rekortmen yabancı

Antalya'da 4'üncü sezonunu geçiren Guintchev, kırmızı beyazlı takımda en uzun süre oynayan, orta saha ve defansın her kademesinde görev yapabilen yabancı olarak da tarihe geçti. Tecrübeli futbolcu, ‘‘Antalya'ya geldiğim sezonun yarısında zaten libero olarak oynamıştım. Defansın her kademesinde görev yaparım. Bu süre içinde Burhan'ın yokluğunu aratmayacağım ama, bir an önce iyileşip aramıza dönmesini sabırsızlıkla bekliyorum’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz