Çukurova Haberleri

ÇUKUROVA

  Burhanettin Kocamaz: Hala su sorununun yaşanıyor olmasının utanç verici

  CİHAN
  16.12.2014 - 16:13 | Son Güncelleme:

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz bazı köylerde hala su sorununun yaşanıyor olmasının utanç verici olduğunu belirtti.

  Kocamaz, Mersin'in Aydıncık ilçesinde mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorunları dinledi ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aydıncık muhtarlarını tek tek dinleyerek sorunları not alan Başkan Kocamaz, Aydıncık’ın en büyük sorunu olan su sorununun çözümü için MESKİ yetkililerine talimat verdi.

  Bazı köylerde hala su sorununun yaşanmasının utanç verici olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, "Muhtarlarımızla toplanmamızdaki amacımız, Aydıncık’ın sorunlarını tespit etmek ve Aydıncık’a daha iyi nasıl hizmet verebilirizi konuşmaktır. Maalesef halâ musluktan suyu akmayan köylerimiz var. MESKİ’ ye konuyla ilgili gerekli talimatı verdim. 2015 yılında Aydıncık’ta susuz hiçbir köyün kalmaması için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

  30 Mart yerel seçimlerin ardından ilçe, belde, köy ve mahallelerin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırları içerisine girdiğini hatırlatan Başkan Kocamaz, "Yeni yasayla hizmet sınırımız Yenice’den Anamur’a kadar genişledi. Her yere bir anda hizmet götürmemiz mümkün değil. Daire başkanlarımız kentin her bir köşesinde sorun tespit çalışmalarını yapıyorlar ve bu doğrultuda belirli bir program dâhilinde hizmetlerimizi aciliyet önceliğine göre götürüyoruz. İçme ve sulama suyu ile asfalt ve altyapı öncelikli sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki süreçte bu sorunların nasıl çözüme kavuştuğunu inşallah hep birlikte göreceğiz. Halkımız bize bir vebal yükledi, biz de elimizi taşın altına koyduk. Hizmetlerimizi alnımızın akıyla bir bir yerine getireceğiz." ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı