Gündem Haberleri

  Burhan köylülerin kafasına sıkmış

  Taylan YILDIRIM / DHA
  25.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in Foça ilçesinde 2 askerin şehit olduğu, 12 kişinin de yaralandığı bombalı saldırıyı gerçekleştirenlerden ’Memyan’ kod aldı Yunus Çiçek’in ifadesi, PKK’lı teröristlerin bu olayın öncesinde 3 köylüyü nasıl katlettiklerini ortaya çıkardı.

  KORKUNÇ ŞÜPHEYİ İLK KEZ HÜRRİYET GAZETESİ DUYURMUŞTU

  Foça’da Yusuf Kafalı, Zekeriya Toksöz ve Bahri Şirin adlı köylülerin öldürülmesinden 3 gün sonra 9 Ağustos’ta Deniz Kuvvetleri servis otobüsünün geçişi sırasında iki ayrı patlama meydana gelmiş, Ulaştırma Er Özkan Ateşli ve Ulaştırma Uzman Çavuş Hakan Furkan Özmen şehit olmuştu.

  PATLAMADAN ÖNCE ÜÇ KÖYLÜYÜ ÖLDÜRMÜŞLER

  Patlamanın ardından bombanın güç kaynağını oluşturan pillerin üzerinde parmak izleri bulunmuştu. Şanlıurfa’da 2 Eylül’de polislerle çıkan silahlı çatışmada terörist Burhan Bozkurt öldürülmüş, Yunus Çiçek de yaralı ele geçirilmişti. 2 PKK’lının parmak izleri, Foça’daki izlerle örtüşmüştü. Yunus Çiçek ifadesinde, köylüleri öldürdükleri anları, şöyle anlattı: “Gediz Ovası’nda kamışların arasında saklanacaktık. Daha tam olarak saklanmadan önce köylülerden biri bizi gördü. Köylü bizi görür görmez Burhan Bozkurt hemen başına 2-3 el sıktı. İlk sıktığında kendi tabancası ile sıktı. 2’nci ve 3’üncü sıkmasında ise benim tabancamı kullandı. Burhan Bozkurt bana ‘Ben su almaya gideceğim’ dedi. Su getireceği sırada yine köylüler onu görmüş. Benim yanıma geldikten sonra söylediğine göre 2 köylüyü daha vurmuş. İlkine sıkarken üzerine kan bulaşmış. Diğer iki köylü onu bu şekilde gördüğü için onları da vurmuş. Daha sonra sularla birlikte yanıma geldi. Suları çantamıza koyup oradan ayrıldık.”                  

  İZMİR'DE ÇİFTE BOMBALI SALDIRI - FOTO GALERİ

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı