BURDUR HABERLERİ

Burdur'da Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi

DHA
31.03.2016 - 16:50Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR, (DHA) - BURDUR'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından hazırlanan proje ile yalnız oturan yaşlıların evleri 15 günde bir temizlenecek.

Burdur SYDV, Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi başlattı. Proje kapsamında kent merkezinde oturan fakir ve yardıma muhtaç olup halen SYDV'den yardım alanlarla yaşlı, engelli ve hasta olduğu için kendi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan 35 vatandaşın evleri görevli personel tarafından her 15 günde bir 6 ay boyunca temizlenecek. Temizliğin yanında yemekleri yapılacak, kıyafetleri yıkanıp ütülenecek ve herhangi bir sorunları olup olmadığı de öğrenilecek.

Proje kapsamında Vali Hasan Kürklü, Aydınlıkevler Mahallesi'nde tek başına oturan 85 yaşındaki Arzu Alış'ı ziyaret etti. Vali Kürklü, "Devlet olarak en büyük görevimiz devletin şefkatli ellerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza uzatmak. Bu noktada SYDV çok güzel bir proje yaptı. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Proje kapsamında 3 elemanla tespit edilen yaşlılarımızın evlerine gidilerek temizlik, yemek, çamaşır, ütü, bulaşık gibi ihtiyaçları karşılanıyor. Proje 6 ay sürecek bitiminde 6 ay daha uzatacağız" dedi.

Arzu Alış da uygulamadan memnun olduğunu söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Burdur'da Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burdur'da Yaşlı ve Engelli Vatandaşların Evlerinin Temizliği Projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı