BURDUR HABERLERİ

Burdur'da HEM sergisi

DHA
11.05.2018 - 10:01Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - BURDUR'da, 2017-2018 eğitim öğretim yılında Halk Eğitim Merkezi (HEM)bünyesinde açılan 560 kursta, 16 bin 13 kursiyer eğitim aldı. Kursiyerlerin yaptığı çalışmalar ise yıl sonu sergisinde beğeniye sunuldu.

Burdur Mehmet Akif Ersoy HEM ve Hacı Rahmi Sultan HEM kursiyerlerinin yıl boyunca yaptıkları eserler sergilendi. Sergi açılışına Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Merkez Komutanı Albay Mustafa Merdan, kursiyerler ve yakınları katıldı. Programda konuşan Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, eğitim faaliyetlerinin örgün eğitim ve halk eğitim merkezlerinde verilen eğitim olmak üzere ikiye ayrıldığını söyledi. Örgün öğretimin anasınıfından başlayıp üniversiteye kadar devam ettiğini belirten Sandıkçı, "Diğeri de zaman mefhumu gözetmeksizin herkes için her yaşta, her alanda insanların hobi, meslek edinmesini, bilgi, beceri edinmesine katkı sağlayan halk eğitim kursları. İşte bu kurslarda biçki dikişten aşçılığa, bilgisayardan ustalığa her alanda hayatın gerektirdiği her noktada eğitim verilmekte. İnsanlarımıza belli bir beceri kazandırılmaktadır. Ama esas yapılması gereken buradan elde ettiğimiz bilgi, beceri ve mesleği hayat boyunca uygulamak ve onu aile ve ülke ekonomisine ye aktarmaktır. Ulu Önder Atatürk'ün de söylediği gibi 'Bir tek şeye ihtiyacımız var, çalışkan olmak.' Yani üretmek. Üretmeden tüketilmez. Üretmeden tüketen toplumlar eninde sonunda başka toplumların payandası olurlar" diye konuştu.

Mehmet Akif Ersoy HEM Müdürü Ömer Akan da 1 Eylül 2017'den bugüne kadar 452'si Mehmet Akif Ersoy HEM, 108'i Hacı Rahmi Sultan HEM olmak üzere 560 kurs açıldığını, bu kurslardan 16 bin 13 kişinin yararlandığını, 5 bin 767 kişiye belge verildiğini ifade etti.

Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisinin sunulduğu törende, şehit ailelerine yönelik açılan bilgisayar kursu ile okuma yazma kurusunu bitirenlere belgeleri protokol üyeleri tarafından verildi. Kurdele kesilmesinin ardından kursiyerlerin eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Burdur haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Burdur haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Burdur'da HEM sergisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı