« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burcu'nun gözü "yüksek"te

Olimpiyatlarda yüksek atlamada finalde yarışan ilk kadın sporcu Burcu Ayhan Yüksel iddialı geliyor

A.A
SON GÜNCELLEME

Olimpiyatlarda yüksek atlamada finalde yarışan ilk kadın sporcu Burcu Ayhan Yüksel, sezonu Endonezya'da alacağı madalyayla kapatmak istiyor. Güney Sumatra adasının başkenti Palembang'da devam eden 3. İslami Dayanışma Oyunları'nda yarın sahaya çıkacak Yüksel yaptığı açıklamada, Akdeniz Oyunları'nda şampiyon olduğunu ancak Dünya Atletizm Şampiyonası'nda yeterli performansı gösteremediğini belirtti. Sezonu, oyunlarda alacağı altın madalyayla kapatmak istediğini dile getiren Yüksel, "Yarışmacı listesinde lider durumdayım ama yarış anında ne olacağını bilemeyiz. Antrenörümle birlikte burada altın madalyayı hedef aldık. Sezonun son yarışı olmasına karşın antrenmanı bırakmadık. Allah nasip ederse birinci olup eve madalyayla dönmek istiyorum" dedi.

Endonezya'ya bir hafta önceden gelmelerine yeni yeni adapte olduklarını anlatan Yüksel, "Yolculuk 25 saati buldu. Sabah 3-4 civarında yurtlarımıza yerleşebildik” diye konuştu. İlk iki gün uyku sorunu yaşadıklarını anlatan Yüksel, “Havanın sıcaklığından dolayı ilk günler dışarı çıkmak pek mümkün olmadı bizler için ama iki gün sonra şahsım adına adapte olmaya başladım" ifadelerini kullandı. Türklerin damak tadına uymayan Endonez yemeklerini yiyemediği için aç kaldığını ve kilo verdiğini ifade eden Yüksel, "Yine de idare etmeye çalışıyoruz. Fit bir şekilde döneceğiz Türkiye'ye" dedi.

Antrenörü Umutlu

Yüksel'i bir yıldır çalıştıran antrenör ve oyunlarda Atletizm Milli Takımı Kafilesi Başkanı Cahit Yüksel de sporcusuyla uyumlu çalıştıklarını, elektriklerinin ve mantalitelerinin uyduğunu söyledi.

Bunun karşılığını da Akdeniz Oyunları'nda altın madalyayla aldıklarını ifade eden Yüksel, "Buraya gelirken çalışmalarımızı hiç kesmedik. Yarışmanın büyüğü, küçüğü bizim için önemli değildi. Bu yarışma, ülkemizi temsil ettiğimiz bir yarışma. O nedenle buraya geldiğimizde en önemli şey bizim için birinci olabilmek. Burcu da bu mantıkla çalıştı. Biz Türkiye'yiz, buraya geldiğimiz zaman da birinci olmak durumundayız" diye konuştu.Bunları da Beğenebilirsiniz