Ege Haberleri

EGE

  Burcu’nun akülü araba sevinci

  Şevket ALTINAYAR / NAZİLLİ, (DHA)
  08 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ocak 2012 - 21:28

  NAZİLLİ Bozyurt Köyü’nde emekli Hüseyin Eşsiz, 8 yaşındaki yürüme engelli torunu Burcu Akbolca’ya akülü araba almak için mavi kapak toplamaya başladı, çevresini de seferber etti.

  Yaklaşık 160 kilo kapak toplayan fedakar dede, yaşadığı strese dayanamayarak beyin kanaması ve felç geçirerek Nazilli Devlet Hastanesi’nrde tedaviye alındı.
  Fedakar dedeyle ilgili haberler büyük yankı buldu. Yurt içi ve dışından arayanlar mavi kapak yardımı, akülü araç alımına destek, tedavi giderine katkı önerdi. Nazilli Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık, dedeyi ziyaret ederek akülü araç sözü verdi.

  Burcu’yu Bozyurt İlköğretim Okulu’nda ziyaret eden Alıcık, DHA’ya teşekkür etti, “Haberin ardından derhal Burcu’nun akülü arabasını getirtik ve kendisine teslim ettik. Dilerim bundan sonra daha mutlu bir yaşam sürer. Tedavisi için de belediye olarak çalışma başlatıyoruz. Burcu en iyi hastanede, konusunda uzman doktorların kontrolünde tedavisine devam edecek. Umarım en kısa sürede akülü araca ihtiyacı kalmayacak” dedi. Akülü arabasına kavuşan Burcu Akbolca, Alıcık’a teşekkür etti. Alıcık daha sonra Burcu’ya akülü aracı nasıl kullanacağını gösterdi. Burcu’nun ikiz kardeşi Açelya da Alıcık’a çikolata ikram etti. Yeni arabasıyla sınıfına giden Burcu’nun mutluluğuna arkadaşları da ortak oldu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı