"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Burçlara göre ampul değişimi

Diğer burçları geçtiğimiz Cumartesi günü yazmıştık. Kaçırdıysanız, Hürriyet gazetesinin arşiv sayılarının da yer aldığı internet sayfalarımızdan yazının başlangıcına ulaşabilirsiniz.

Bir ampulü değiştirmek için kaç AKREP gerekir

 Hiç... Karanlıkta yaşarlar.

 Ne soruyorsun, sen polis misin?

 Bu bilgi kesinkes gizli bilgidir ve sadece emir-komuta zinciri içinde aktarılır.

Bir ampulü değiştirmek için kaç YAY gerekir

 Şimdi biz Kaş’ta bir tatil geçirmiştik, tamam mı...

 Hayat güzel, güneş pırıl pırıl, karnım aç. Ne ampulü yahu?

 Takmayacaksın, takarsan yanmaz. Bak takma, yanacak.

Bir ampulü değiştirmek için kaç OĞLAK gerekir

 Hiç... Oğlakların yeni ampul alacak parası olmaz, masraf gösterirlerse o başka...

Çocukça işlerle uğraşmıyorum.

 Şimdi değiştiririz, yarın yanmayacağı ne malum?Bir ampulü değiştirmek için kaç BALIK gerekir

 Ne ampulü?!..

 Elektrikler mi kesildi, yoksa saat 21’mi oldu?

 Benim için aydınlık şekerim...

Güneş Aslan burcunda

Bugün, Güneş burç değiştiriyor ve Aslan burcuna geçiyor. Güneş gibi parlayan kişiliği ile Aslan burcu, toplumda, yakın çevresinde sevilen ve kimi zaman da kıskançlık odağı haline gelebilen bir insandır. Sıkıntılarını, dertlerini paylaşmayı sevmeyen Aslan, bu gibi durumlarda zayıf yanını gözlerden uzak tutmak için kendi mahremiyetine çekilmeyi tercih eder. Eğlenceyi, lüksü, debdebeyi seven yapısıyla kimi zaman tembellik etmekten hoşlanması onun enerjik yapısı ile uzlaşmıyor gibi görünse de aslında kişiliğinin bir parçasıdır.

İmajinasyonu ve yaratıcılığı güçlü, doğuştan asil olan Aslan burçları, her zaman en iyiyi yaptığı ve bildiği düşüncesinde olduğu için, çevreyle ilişkilerinde edineceği fırsatları ve kazançları kaçırma tehlikesini yaşayabilirler. Bilinçli ya da bilinçdışı bir şekilde süregelen bir dikkati çekme ve kahraman olma arayışındadırlar. Gerçek şudur ki bir Aslan’a kahramanlık çok yakışır!

Adet olduğu üzere Aslan burcu ile ilgili her tür ayrıntıyı yarın kaleme alacağım. Bugün yalnızca kısa bir giriş yaptım. Bugünkü, burç yorumlarında ise, bu geçişin bugünden başlayarak Güneş Başak burcuna geçene kadar, sizin burcunuzu ve tüm burçları nasıl etkileyeceğine dair bilgileri okuyabilirsiniz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI