"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Burca göre zayıflama yöntemleri

Hava elementine ait Kova burcu insanlarının metabolizması oldukça hızlıdır.

Bedensel olarak en zayıf noktası bilekleri olan Kova burcu insanının, bu bölgeyi güçlendirmek için jimnastik, kayak ve yürüyüş yapması uygundur. Diğer zayıf yönleri de dolaşım ve kardiyak sistemleridir.

Dolayısıyla kan dolaşımını düzenleyici areobik egzersizleri ve masaj Kova için idealdir. Öte yandan vücut ısısını korumak da dolaşım sisteminin etkinliği açısından önemlidir.

Yapmayı sevdiği şeylere öylesine konsantre olur ki, yemek yemeyi unutarak öğün atlayabilir. Bu düzensiz beslenme şekli ve atıştırma alışkanlığı yüzünden Kova’nın da kilo alması olasılığı vardır. Çağa ayak uydurmayı seven Kova, yeni beslenme metotlarını, egzersiz biçimlerini uygulamakta da öncüdür.
Sosyal bir burç olduğu için insanlarla bir arada olmak Kova’yı mutlu eder.
Enteresan ve herkesin seçmediği spor dalları Kova’nın gündemine girer.
 Zayıflama rejimlerinde ve günlük hayatın düzensiz beslenme şeklini desteklemek için Kova’nın muhakkak vitamin alması gereklidir.
Eser elementler, bira mayası ve fruktoz desteği aldığı zaman çok daha kolay kilo verebilir. Zayıflamak için en ideal diyet şekli düşük kalori tüketimine dayanan rejimlerdir. Ayrıca rejim esnasında psikolojik destek alabileceği bir uzmanla görüşmesi ya da aynı amacı paylaşan bir grubun içinde olması şansını artırır.
Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz...

X
YAZARIN DİĞER YAZILARI