« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burayı F.Bahçe'den alamazlar

Fenerbahçe Başkanı, “Kaç milyon dolara veya liraya satışa çıkarsalar da burası Fenerbahçe’nindir. Biz ne olursa olsun burayı kulübümüze kazandıracağız” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, 20 yıllık kiralama süresi dolmadan yeniden müracaat ettikleri Fenerbahçe Koleji’nin kulübe verilmek istenmediğini belirterek, “Kaç milyon dolara veya liraya satışa çıkarsalar da burası Fenerbahçe’nindir. Biz ne olursa olsun burayı alacağız” diye konuştu. Kolejin 2014-2015 eğitim öğretim yılı açılışında yaptığı konuşmada kolejle ilgili yaşanan durumu anlatan sarı lacivertli kulübün başkanı, “Bu arazi, bu okulun bulunduğu kısımlar, bütün binalar hepsi Fenerbahçeliler tarafından yapılmıştır.
20 yıllığına devletten kiralanmıştır. 20 yılın sonunda, Türkiye’de gelenektir, her şey uzatılır. Ama F.Bahçe’ye geldiği zaman bu olay tersine işliyor” diyerek sitem etti.
Kiralama protokolünün süresi dolmadan yaptıkları müracaatla ilgili süreci de anlatan başkan Aziz Yıldırım, şöyle devam etti:

‘50 MİLYON LİRA fiyat biçtiler’

“KENDİ ihtiyaçlarında kullanacakları için burayı Fenerbahçe Kulübü’ne vermiyorlar. Bunun üzerine sayın bakan ve yetkililerle görüşmeler yaptık. Hepsinin söylediği ‘Bu okul bize lazım, alacağız’ oldu. Buraya 50 milyon lira fiyat biçtiler. Bunu ödeyeceğimizi de beyan ettik.
Buna göre ihale hazırlıkları yapıldı, kulübe verilecek şekilde düzenlemeler yapıldı. Ama yine vazgeçtiler, emir büyük yerlerden geldi. Şimdi duyduğumuza göre 70 milyona ihale edeceklermiş. Burası F.Bahçe’nindir. Biz ne olursa olsun alacağız. Bu böyle bilinsin.
Burada okuyan genç çocuklarımızı üzmenin alemi yok.
Burada çağdaş, Atatürkçü ve aynı zamanda laik insanlar yetiştirmek üzere bu okulu kurduk. Bizim beklentimiz onlardan bu ülkeyi idare eden, çağdaş, laik ve bu cumhuriyete sahip bireyler olmalarıdır.
Fenerbahçe’nin bize verdiği en önemli şey, dürüstlüktür.”


Bunları da Beğenebilirsiniz