« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burası yuvam

Schalke Onursal Başkanı Rehberg’in Florya’da ziyaret ettiği Brezilyalı star, "Schalke’yi artık unuttum. G.Saray’ı çok seviyorum ve kulübüm, evim gibi" dedi.

İstihbarat/İSTANBUL
SON GÜNCELLEME
Rehberg de Lincoln’ün Türk Milli Takımı’nda oynaması gerektiğini söyledi.

SCHALKE 04 Kulübü Onursal Başkanı Gerhard Rehberg’le, arkadaşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, sezon başında Almanya’nın Schalke 04 takımından Galatasaray’a transfer olan Cassio Lincoln’ü Florya Metin Oktay Tesisleri’nde ziyaret etti. Schalke’den ayrıldıktan sonra kimseyle kırgınlık yaşamadığını belirten Lincoln, "Schalke’yi artık unuttum. Galatasaray’ı çok seviyorum ve kulübüm, evim gibi" diye konuştu.

Rehberg babam gibi

Almanya’da ilk olarak Kaiserslaurtern Kulübü’nde oynadıktan sonra Schalke 04’e transfer olan ve burada uzun yıllar top koşturan Lincoln, Schalke’deki futbolculuk yıllarında çok güzel günler geçirdiğini belirtti. O sıralar kulübün başkanı olan Gerhard Rehberg’i kendisi ile yakından ilgilenmesinden dolayı babası gibi gördüğünü belirten Lincoln, "Almanya’daki günlerim çok güzeldi ancak geride kaldı. Türkiye’de yepyeni bir sayfa açtım. Schalke’yi unuttum. Artık Galatasaray’da başarılı olmak istiyorum. Oynadığım futbolla da bunu kısa sürede gerçekleştirdiğime inanıyorum. Burası benim evim gibi" dedi.

Bu fırsat kaçmaz

Son dönemde yabancı futbolcuların Türk vatandaşlığına geçip Türk Milli Takımı’nda oynadığını belirten Gerhard Rehberg, Lincoln gibi bir futbolcunun Türk Milli Takım’da da 10 numaralı formayı başarı ile giyebileceğini söyledi. Brezilya Milli Takımı’nda forma giymeyen Lincoln’ün Türk Milli Takımı’nda oynayabileceğini anlatan Rehberg böyle bir fırsatın kullanılması gerektiğini anlattı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de Lincoln’ü Büyükçekmece Belediyesi’ne davet etti. Lincoln, eski başkanına forma hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz