Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Burası Tayyip Erdoğan'ın sarayı değil Türk milletinin

  Ümit ÇETİN / ANKARA
  05.12.2014 - 02:05 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili eleştirilere tepki göstererek, “Söylenenler umurumuzda değil” dedi.

  Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri’nin verildiği törende konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  BUNUNLA ÖVÜNÜN

  “İstanbul’da bir Dolmabahçe Sarayımız var, hâlâ onunla övünürüz. Bir Topkapı Sarayımız var, hâlâ onunla övünürüz. Bizden sonra gelen nesillere ‘Acaba bizden öncekiler bize ne bıraktı?’ diye sorduklarında, ortaya koyduğunuz bir eseriniz var mı? Buna bakın, bununla övünün. ‘Şu anda acaba Türkiye Cumhuriyeti Devleti nereden yönetiliyor, nereden yönetildi?’. Bu soruyu soranlara bir cevap vermek gerektiğinde işte bu cevabı, bu duruşuyla, bu saray verecektir. Burası Tayyip Erdoğan’ın sarayı değil. Burası Türk milletinin sarayıdır. Bu saray sadece Türk milletinin kendi imkanlarıyla inşa edilmiş olan bir sarayıdır. Bu sarayın içerisinde sadece Cumhurbaşkanlığı’nın görevlileri çalışacaktır; millet burada ağırlanacaktır. Ben inanıyorum ki artık bu millet ‘hervele’ (Hac ve umrede Safâ ile Merve arasında sa’y yaparken belli bir mesafenin süratli ve canlı bir yürüyüşle geçilmesi) yapıyor.

  İMKÂNIMIZ YOKTU

  Biz bugün bakın bu salonda sizlerle bir araya gelebiliyoruz. Ama bundan önce bizim bir araya gelebileceğimiz bu tür imkanlarımız yoktu. Devlet başkanları geldiği zaman şu anda onurla, gururla onları burada ağırlamaya başladık.”

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı