« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burası Milas Atatürk stadı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

UTANÇ ABİDESİ

Milas'ta amatör maçların oynandığı Atatürk Stadı, içler acısı hali ile ilçe merkezinde bir utanç anıtı gibi duruyor. Paramparça olmuş kapılarının yerine bez parçaları asılan, sıvaları dökülmüş duvarlarında askısı olmayan, penceresi bulunmayan, her yağmurda çatısı akan soyunma odalarını görenler, böyle bir tesisin Ata'nın adını taşımasından utanç duyduklarını dile getiriyorlar.

MICIR TOPLANIYOR

Daha önce karayollarının mıcır stok alanı olarak kullandığı için sahanın zemininin taş parçaları ile dolu olduğuna dikkat çeken TEK Yeniköy Termikspor Yıldız Takım Antrenörü Şahin Korkmaz, ‘‘Her maçtan önce avuç avuç mıcır topluyoruz. Yine de yere düşen sporcular ciddi şekilde yaralanabiliyor’’ dedi. Korkmaz, stadın kapatılmasını ya da yeniden düzenlenmesini istedi.

ÖLÜM TEHLİKESİ

Yedek kulübelerinin üzerindeki sac plakayı taşıyan demirlerin sahaya 80 santim mesafede ve göğüs hizasında olduğunu belirten Gözlemci İbrahim Ezik ise, bu durumun sporcular için hayati tehlike yarattığını söyledi. Milasspor'un 3.Lig'in kurulmasından sonra 5 sezon bu stadı kullandığını hatırlatan Ezik, ‘‘Bu rezalete içimiz sızlayarak katlanıyoruz. Artık yeter’’ dedi.

Soyunma odalarında paramparça olmuş kapıların yerine bez parçaları asılmış. Bir ucu duvara çivili, diğer ucu yerlerde sürünen bezler kapı yerine kullanılıyor. Geçmişte mıcır stok alanı olarak kullanılan sahanın zemini taşlarla dolu. Teknik adam ve futbolcular, mıntıka temizliği yapar gibi taş topluyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz