« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak Yılmaz'dan Aydınus'a: Fenerbahçe'nin penaltı mı?

Burak Yılmaz, Kayseri Erciyesspor-Fenerbahçe maçında Gökhan Gönül-Mehmet pozisyonuna göndermede bulunup, "Kaç defa izledim, çözemedim. Penaltı mı değil mi?" diye çıkıştı. Aydınus yanıt vermedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre; Süper Lig'de 14. hafta F.Bahçe ile G.Saray arasında "Penaltı" polemiği ile geçerken son bomba TT Arena'da yaşandı.

Cuma gecesi Kayseri'de Erciyesspor-F.Bahçe maçında Gökhan Gönül'ün ittiği Mehmet Akgün. eliyle topu kesmiş. Hüseyin Göçek de Koray Gençerler'in ısrarıyla 8 saniye sonra penaltıyı vermişti. F.Bahçe, maçı o penaltıyla 1-0 kazanırken, kaderin cilvesi TT Arena'da bir gün sonra tıpatıp aynı pozisyon yaşandı. Bu kez Burak Yılmaz, Mersin İY'li Mitrovic'i arkadan itti, Mitrovic de eliyle topu kesti. Ancak Arena'da hakem Fırat Aydınus'tu ve pozisyonda faul kararı verdi.

'İTTİN-İTMEDİN' TARTIŞMASI YAPILDI

İşte ne oldu ise ondan sonra oldu. Kritik pozisyonun kahramanlarından Burak Yılmaz, Fırat Aydınus'a uzun süre itiraz etti. G.Saraylı oyuncu, sahada tecrübeli hakem ile bir süre sohbet etti. Herkesin merak ettiği o muhabbetin sırrı Kral Burak'ın maç sonrasında kameraların karşısına geçmesiyle kısmen aydınlandı. Aslında Burak'ın "mix zone'da medya karşısına çıkmasının asıl nedeni Mersin kalecisi Nihat ile yaşadığı penaltı atışmasıvdı ama o konuşma sorulunca şu açıklamayı yaptı: "Bence itmedim ama hakem öyle gördü... 'İtmedim' dedim, hoca da bana 'İttin' dedi."

DEFALARCA İZLEDİM AMA ÇÖZEMEDİM

Peki Burak ile Aydınus arasındaki muhabbet o kadarla sınırlı mıydı? Hayır. Sohbette Burak konuyu hakemlerin aynı pozisyonlara çifte standart uygulamasına getirdi ve Aydınus'a şu kritik soruyu sordu: "Hocam peki. F.Bahçe'nin Erciyes'teki penaltısı için ne diyorsunuz? Ben iki gündür kaç kere izledim çözemedim de! Siz ne diyorsunuz?" Avdmus ise bu soru karşısında doğal olarak gülümsemekle yetindi ve sohbet de bitti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler