« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak Yılmaz'a hırsız suçlaması

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Galatasaraylı futbolcu Burak Yılmaz hakkında çok sert sözler söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uluç, milli futbolcu hakkında ‘hırsız’ yorumu yaparak “Fatih hocanın evini soyan hırsızla, Beşiktaş'ın puanını çalan Burak'ın yaptığının ne farkı var; anlam olarak kafa olarak!” dedi.

İşte Hıncal Uluç’un Burak Yılmaz hakkındaki sözleri:

“Terim, Galatasaray ile kampta iken bir hırsız, Bodrum'daki evine girip, mallarını yükleyip götürse Fatih hocam ne hisseder? Puan hırsızlığının bundan ne farkı var? Fatih hocanın evini soyan hırsızla, Beşiktaş'ın puanını çalan Burak'ın yaptığının ne farkı var; anlam olarak kafa olarak!

Beşiktaşlı futbolcular galibiyet primi alacaklardı. Alamadılar. Bırak puanı onların paralarını çaldı. Beşiktaşlı futbolcuların paralarını çaldı Burak!..

HINCAL ULUÇ DÜN DE BURAK'A SERT SÖZLER SÖYLEMİŞTİ / WEB TV

Otoritelerden penaltı yorumu

Burak bunu yapınca pek mi şaşırdınız! Hayır. Adamın hayatı bu... Böyle adamları Galatasaray'a nasıl alıyorsun? Hadi aldın parmağını sallayacaksın; 'Bu giydiğin forma Galatasaray formasıdır arkadaş... Bu forma ile sahtekarlık yok. Öldürürüm. Yok ederim sizi Galatasaray'dan...' diyeceksin. Engin'i ödüllendiriyorlar; ortaya Burak çıkıyor.
Sezon sonunda Galatasaray buradan aldığı parayla şampiyon olursa ne olacak? Ya da Beşiktaş buradan kaybettiği 2 puanla şampiyonluğu veya Avrupa'ya katılma hakkını kaybederse ne olacak?

Hakem hatasından falan söz etmiyorum. Hakem hatası futbolun içinde var. Hakem, 'Yüzde 60 doğru düdük çalıyorsa, iyi hakemdir' lafını ben koymadım. Futbol istatistikleri koydu.

Önemli olan bir adamın hakemi aldatmayı adet haline getirmesi ve bunu her sene her sene ısrarla yapması... Hakemlerin de bunu yutması!

Hakemde benim affetmediğin bir tek şey var: Ben Burak'ın maçını yönetsem, Burak gerçekten düşürülmüş dahi olsa lehine faul çalmam. Çünkü adam sahtekar... Ya beni yine kandırdıysa... Yanlış karar vermek, aldatılmış olmaktan daha iyi...”

'Escude vurmasa düşmezdim'


Bunları da Beğenebilirsiniz