« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak, Veli ve Tanju İstanbul'da

Beşiktaş'ın, Avusturya'nın Rapid Wien takımından transfer ettiği Veli Kavlak ile Tanju Kayhan, bugün öğle saatlerinde İstanbul'a geldi.

Övünç ÖZDEM - DHA
SON GÜNCELLEME

Her iki oyuncu da Atatürk Havalimanı'nda yaptıkları ilk açıklamada, Beşiktaş'a transfer oldukları için yaşadıkları mutluluğu ve hedeflerini dile getirdi. 22 yaşındaki orta saha oyuncusu Veli Kavlak, kendisi adına bir rüyanın gerçek olduğunu belirterek, Beşiktaş gibi bir takımda oynamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Veli, amacının Beşiktaş'ta başarılı olmak olduğunu ve kendini ispat edeceğine inandığını söyledi.

Siyah beyazlı takımın diğer transferi Tanju Kayhan ise şunları söyledi: "Beşiktaş forması giyeceğim için çok mutluyum. Benim için çok önemli bir tercihti. Ama bu tercihi yapmam zor olmadı. Siyah-beyazlı formayı giymek her oyuncunun hayalidir. Beşiktaş'la başarılı günler yaşayacağıma inanıyorum. Ben ve Veli burada iyi işlere imza atacağız."

Her iki oyuncu da yaptıkları açıklamaların ardından kendilerine havalimanında uzatılan Beşiktaş formasını imzaladı.

BUAK KAPLAN DA GELDİ

Beşiktaş'ın Almanya'nın Bayer Leverkusen takımından transfer ettiği Burak Kaplan bugün İstanbul'a geldi.

22 yaşındaki oyuncu, Atatürk Havalimanı'nda DHA'ya yaptığı özel açıklamada Beşiktaş'a transferinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Burak, Beşiktaş'tan ilk transfer teklifi aldığında şaşırdığını da belirterek, şunları söyledi:

"Beşiktaş gibi büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Futbol kariyerime Almanya'da devam edeceğimi düşünüyordum, ancak Beşiktaş'tan teklif gelince Türkiye'ye transfer olmayı tercih ettim. Beşiktaş'tan teklif gelince şaşırdığımı söylemem lazım. Böyle bir teklif beklemiyordum. Ama burada hem kendimi geliştirip, hem de takıma fayda sağlamak için elimden geleni yapacağım. Umarım ilk senemde yeni formamla şampiyonluk yaşarım. Ben ilk 11'i zorlayacak ve sürekli oynayacak bir oyuncu olmak istiyorum. Beşiktaş kulübünün ve taraftarının büyüklüğünün farkındayım."


Bunları da Beğenebilirsiniz