« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak: İstediğimiz sonucu aldık

Azerbaycan karşısında A Milli Futbol Takımı'nın golünü atan Burak Yılmaz, Selçuk İnan'ın oyuna girmesinden sonra daha hareketli ve atak oynamaya başladığını ve onun attığı pasla da golü kaydettiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Burak, karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, Selçuk ile birbirlerini uzun zamandır tanıdıklarını kaydederek, “O oyuna girince biraz daha hareketlendim ve atak olmaya başladım. O beni uzun zamandır tanıyor. Top ayağına gelir gelmez hareketleniyorum. Nitekim ayağına gelince hareketlendim ve golü attığım için mutluyum” diye konuştu.

Azerbaycan savunmadan çıkmadığı için kendi adına pozisyon bulmakta zorlandığını dile getiren Burak, “İlk devre tutuktuk, stresliydik. Devre arasında Almanya maçının skorunu öğrendikten sonra rahatladık ve ikinci yarıda da bulduğumuz golle istediğimiz sonucu aldık” ifadelerini kullandı.

Genç bir takım olduklarını ve Avrupa Şampiyonası'nın atmosferini yaşamak istediklerini aktaran Burak, “Play-off farklı olacak. Kim gelirse gelsin elimizden geleni yapıp finallere katılmak istiyoruz” dedi.

Burak, milli takım olarak en fazla bir hafta beraber olabildiklerini kaydederek, “Beraber çalışma fırsatımız az oluyor. Uzun bir dönem beraber çalışırsak daha iyi olacağız. Biraz birbirimizle oynamamız ve uzun bir kamp yapmamız lazım' şeklinde konuştu.

Milli futbolcu Hamit:

Milli Futbol Takımı'nın başarılı futbolcusu Hamit Altıntop, Azerbaycan karşısında galip gelip play-off'a katılmaya hak kazandıklarını, play-off'ta da başarılı olup Avrupa Şampiyonası'na katılmayı istediklerini söyledi.

Hamit, Azerbaycan maçı sonrası yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, işlerinin zor olduğunu bildiklerini ifade ederek, “Almanya inanılmaz bir performans yakaladı. Bu arada Almanya'ya serisini sürdürdüğü için teşekkür ederiz. Play- off'lara kalıp ilk adımı attık, şimdi inşallah ikinci adımı play-off'larda atıp 2008 gibi başarılı bir Avrupa Şampiyonası yaşarız.” diye konuştu.

Gruplarda inişli çıkışlı maçlar yaptıklarını belirten Hamit, “Her grup elemesinde böyle maalesef. Dengeyi bulamadık. Bunun peşindeyiz. İnşallah gelecek aylarda, senelerde Türkiye Milli Takımı'nın bir futbol tarzı olacaktır. Bunun için sabır, inanmak ve çalışmak gerekiyor. Bir iki maç kötü oldun mu eleştiri, ardından her şeyi değiştirmekle maalesef olmuyor. Onun için camiadan biraz da sabır bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Real Madrid'den takım arkadaşı Nuri Şahin'in sakatlığı ile ilgili bir soruya Hamit, “Nuri koşulara başladı ve umduğundan daha iyi gidiyor. İnşallah Kasım ayında beraber oluruz ve Türkiyemiz'i Avrupa Şampiyonası'na götürürüz” diye yanıt verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz