Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak’ın adalesi, Hamzaoğlu’nun başı ağrıyor

Bursa ile oynanacak zorlu maçta Selçuk cezalı. Ağrıları daha da artan ve kendini bu kez zorlamak istemeyen golcü Burak da mucize olmazsa forma giyemeyecek. Defansta da eksikler var. Bu durum Hamza Hamzaoğlu’nun canını sıkıyor.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’IN şampiyonluk yolundaki önemli virajlarından biri olan Bursaspor maçında oynayıp oynamayacağı merak edilen Burak Yılmaz, konu ile ilgili Hürriyet’e açıklamalarda bulundu. Milli golcü “Adalemde ağrılarım var. Şu anda Bursaspor maçında oynamam çok zor görünüyor. Ancak yarın ve sonraki gün yine kendimi deneyeceğim” yorumunu yaptı. Adale ağrıları süren Burak Yılmaz’ın yoğun tedavisi de hafta boyunca devam edecek.

‘SPRiNT ATMA’ UYARISI YAPILMIŞTI

G.Saray teknik heyeti ve sağlık kurulunun ise ilerleyen haftalarda Burak’tan yoksun kalmamak adına Rizespor maçın öncesinde olduğu gibi Bursaspor karşısında Burak’ı riske etmek istemediği öğrenildi.
Rizespor maçında sakatlığını yeni atlatmasına karşın oyuna girmeyi çok isteyen Burak’ın da attığı sprint sonrasında adalesinde hissettiği ağrı ile oyundan çıkması daha kötü bir tabloyu engelledi. “Ağrın olursa asla kendini zorlama” uyarısı yapılan Burak’ın maça devam etmemesi de uzun haftalar G.Saray takımından ayrı kalmasını önlemiş oldu.

TAKIM iSKELETi OYNAMAYACAK

Burak Yılmaz’ın yanı sıra Selçuk’un da Bursaspor maçında kart cezalısı olması nedeni ile oynayamayacak olması teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu zor durumda bıraktı. Selçuk’un yanı sıra Burak’ın da oynaması riske girerken G.Saray teknik heyeti, Chedjou-Semih-Burak-Selçuk 4’lüsü yani Galatasaray’ın neredeyse takım iskeletinden yoksun şekilde Bursaspor karşısına çıkmak zorunda kalacak. Bu durum da Hamza Hamzaoğlu’nu kara kara düşündürüyor.

GALiBiYETE SEViNEMEDiLER

2-0 kazanılan Rize maçı sonrası soyunma odasında yüzler asıktı. Tüm takım ve Hamzaoğlu’nun aklında sadece Burak’ın sakatlığı vardı.

RİZE maçının ardından taraftarın çağrısı üzerine sahaya dönen ve tribünler ile galibiyeti kutlayan G.Saraylı futbolcular soyunma odasına döndüklerinde tek kelime etmediler. Çünkü G.Saray takımında herkes Burak Yılmaz’ın durumuna üzüldü.

Hocasından özür diledi

Tüm oyuncular Burak Yılmaz’ı teselli etmeye çalıştı. “Ayağımda ağrı hissettim. Kendimi iyi hissetmiyorum” diyen Burak ise takım arkadaşlarının önünde hocası Hamza Hamzaoğlu’ndan özür diledi. Golcü oyuncu, “Ben oynamak istedim, ısrar ettim. Burada kimsenin suçu yok” ifadelerini kullandı..


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler