« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak gitmek isterse izin veririm

Sarı kırmızılıların başkanı, “Bruma konusunda kulübü ile yaşadığı sorunlar nedeniyle aylar önce bitecek olan konu son gününe kaldı” derken resmi açıklamayı da bugün yapacaklarını belirtti. Galatasaray'ın, Şampiyonlar Ligi için futbolcu listesini bu gece saat 24:00'e kadar UEFA'ya iletmesi gerekiyor...

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

TRANSFER sezonunun kapanmasına artık sayılı günler Galatasaray, gündemin çok adından bahsettiren takımı konumunda. Tüm sarı kırmızılı camia benzer soruları soruyor: ‘Burak gidecek mi?’ ‘Bruma gelecek mi?’

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan kadro listesini bugün mesai bitimine kadar UEFA’ya bildirmek zorunda. Ve yönetim kadroya son şekli vermek için yoğun bir mesai harcıyor. Biz de başta bu iki kritik soru olmak üzere kafalardaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına kulübün 1 numaralı ismi Başkan Ünal Aysal’a ulaştık.

Biz sorduk, Başkan Aysal yanıtladı. Transferin bitimine artık sayılı saatler kala, en yoğun Pazar gününü geçiren Başkan Aysal, G.Saraylılar’ın merak ettiği sorulara Hürriyet aracılığı ile ipuçları verdi.

1-BRUMA BUGÜN GELİYOR

BRUMA çok önemli ve G.Saray’ın gelecek adına çok büyük beklentiler içinde olacağı bir futbolcu. Şu anda artık kontrat müzakereleri yapılıyor. Ve resmi işlemler, son prosedürler görüşülüyor. Bruma ve Sporting ile hemen hemen her şartlarda mutabıkız. Fatih Hoca’nın raporu ile uzun süredir istediğimiz ve peşinde olduğumuz bir futbolcu idi. Ancak oyuncunun da kulübü ile yaşadığı sorunlar nedeniyle belki de aylar önce bitecek olan konu, transferin son gününe kaldı. Ayrıca kafamızdaki tek soru Bruma’ya kadroda yer açabilmekti.

Çok net söylüyorum, yabancı kısıtlaması olmasa, ben Bruma’yı Florya’ya teslim etmiştim. Lejyoner bir isim alacaksak, bu da Bruma olacaktı. Ve bu konuda bugün resmi duyuruyu yapmayı hedefliyoruz.

2-KENDİ İSTERSE BURAK YILMAZ GİDECEK

G.SARAY’ın menfaatleri kadar Burak Yılmaz’ın ve diğer oyuncuların geleceği de çok önemli. Şu ana kadar Burak bu konuda net olarak iradesini koymadı. Lazio’nun da ne derece ciddi olduğunu teklifi ile masaya koyması önemli. Bugüne kadar Lazio’dan kabul edilebilir teklif gelmedi. Burak gitmek istiyorum iradesi koyar ve Lazio’da ciddi teklifle gelirse o zaman İtalyan kulübü ile bu konuyu ciddi anlamda konuşabilirim.

Kısaca Burak, transferin son günü Lazio’ya giderse de istediği için gidecek, aynı Arda Turan gibi. Ben ne kadar Burak’ın kalmasını istesem de eğer başka bir kulüpte oynamak varsa buna engel olamam. Ben futbolcunun tercihine önem veren bir başkanım. Alacağımız 2 milyon Euro G.Saray’ı ne zengin ne de fakir yapar. Önemli olan bu genç oyuncunun kararı ve istikbali.

3-BİR YERLİ OYUNCU DAHA GELEBİLİR

BELKİ bir tane de yerli oyuncu alabiliriz. Çünkü Bruma’yı aldığımız takdirde onu ilk 11’de oynatmak adına bir mevkii de yerli oyuncuya verip bu oyuncuya yer açabiliriz. O yüzden bunun matematiğine yapıyoruz. G.Saray’da ilk 11’de oynayacak düzeyde yerli takviye yapabiliriz.

Ayrıca G.Saray’ın sadece yapacağı takviyeler değil, içeride de halletmesi gereken bazı operasyonlar var. Riera konusu, Aydın’ın mevzusu, G.Saray’ın bu son 24 saat içinde halletmesi gereken birçok operasyon var. Ancak şunu ifade edebilirim. Ben G.Saray adına hiçbir baskı ve tepkiden çekinmeden doğru bildiğimi yaparım. G.Saray’ın geleceği için gerçekleri ve doğrularımı göz ardı edemem.

Taraftar da ‘Satın’ dedi

G.SARAY’ın uzun süredir peşinde koştuğu ve transferi konusunda önemli bir yol kat ettiği Sporting’in genç yıldızı Bruma, taraftar tarafından da gözden çıkarıldı. Portekiz’in önde gelen gazetelerinden ‘Correio da Manha’ tarafından yapılan ankette, Portekizliler artık Bruma’nın gitmesinden yana olduklarını belirttiler. “Sporting Bruma’yı satmalı mı?” sorusunun sorulduğu ankete katılanların %87.3’lük kısmı ’Evet’ oyu kullanırken, sadece %12.7’si ’Hayır’ cevabı verdi.

Lazio İstanbul’dan ayrılmıyor

İtalyan kulübü, Burak’ın transferi için yolladığı temsilcisi Antonini’yi İstanbul’da bekletiyor.

YILAN hikayesine dönen Burak Yılmaz-Lazio flörtünde artık sona doğru yaklaşılıyor. İtalyan temsilcisinin ısrarla kadrosuna katmak istediği milli oyuncu için İstanbul’a üs kurdu ve bugün nihai sonuç almayı bekliyor. Öyle ki Lazio, temsilcisi Antonini, iki günden bu yana İstanbul’da bekliyor.

Burak’a 2.3 milyon Euro teklif edip, olumlu sinyal alan Lazio Kulübü kenara çekildi ve sarı kırmızılı yönetim ile bugün son bir görüşme yapacak. Antonini, yıldız oyuncuyla beraber Roma’ya dönmenin hesaplarını yapıyor.

Bugün bitebilir

G.Saray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ve yönetimi ise bugün Burak’ın menajeri ve kendisi ile görüşecek. Golcü oyuncu ve menajerlerine bugün Lazio’nun teklifine nasıl baktığı ve fikri sorulacak. Golcü, ayrılığı onaylar ise Burak Yılmaz bugün büyük ölçüde Lazio’lu olacak.

İLK YANIT OLUMSUZDU

İTALYAN kulübünün son olarak 12 milyon Euro ve Şampiyonlar Ligi bonusu ile yaptığı teklife daha önceleri olumsuz yanıt veren Aysal ve yönetimi, Burak’ın yanıtı ve tavrına göre Lazio ile bir kez daha masaya oturacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz