« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burak F.Bahçe'ye dönecek

Ankaragücü teknik sorumlusu Fikret Yılmaz, Eskişehirspor’da forma giyen oğlu Burak ile ilgili çarpıcı sözler söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Yılmaz, Eskişehirspor maçı öncesi, oğluma her zamankinden daha iyi oynayacaksın dedim. İyi oynadı. Biz de iyiydik. Oğlum, Fenerbahçe’ye dönüp, başarılı olacaktır. Tigana, onu yanlış mevkiide oynatmasaydı Burak şu anda Türkiye’nin 1 numarası olurdu. Bu anlamda ona en büyük kötülüğü Tigana yaptı. Burak’ın gerçek yeri forvet arkasıdır. Beşiktaş’tan gönderilme biçimine de çok içerlemiştim” dedi.

Bu arada Fenerbahçe’de Colin Kazım’la ilgili yaşanan sorunlar nedeniyle, bonservisi Fenerbahçe’de olan Burak Yılmaz’ın devre arasında takıma dönebileceği yorumlarına da neden oldu.   

ESKİŞEHİRSPOR-ANKARAGÜCÜ MAÇI BABA OĞULU KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Eskişehirspor’la yaptığımız maç benim için bir ilk anlamına geliyor. Ben takımın teknik sorumlusu, tek sorumlusu olarak sahaya çıktım. Oğlum, Burak da Eskişehirspor formasıyla sahadaydı.

EŞİMİN DEDİĞİ OLDU MAÇ BERABERE BİTTİ

Maçtan önce oğluma “Bu maçta aslan gibi çıkıp oynayacaksın” dedim. Hastaydı, hasta hasta oynadı. İyi mücadele etti. Burak, kötü oynasaydı, Eskişehirspor seyircisi, ona kötü bir tezahürat yapsaydı çok üzülürdüm. Öyle bir şey olmadı. Futbol bu baba-oğul karşı karşıya gelir. Eşim berabere kalınmasını istedi. Bu maç çok farklıydı. Ben galip gelmek istiyordum. Karşımda oğlum değil; kim olursa olsun kazanmak istiyordum; çünkü ben bu şansı 50 yılda yakaladım. Ama oğlumun da başarılı olmasını istedim; çünkü hayatta insan sadece oğlunu kıskanmaz. Bizim takım iyi oynadı. Burak da iyi oynadı. Maç 1-1 berabere bitti.

BURAK FENERBAHÇE’YE DÖNECEK VE BAŞARILI OLACAK

Burak, tekrar Fenerbahçe’ye dönecek ve oynayacak; çünkü Burak da bunu yapabilecek kapasite var. Burak, forvetin arkasında oynayabilen, bu mevkiide daha iyi performans veren bir oyuncu, ama ne hikmetse Beşiktaş’ta sağ kanatta oynattılar, bazen sol kanada aldılar. Fenerbahçe’de sağ kanatta oynattılar. Eskişehir’de de sağ kanatta oynatıyorlar.

TİGANA’NIN YANLIŞI OLMASAYDI BURAK TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI OLURDU

Burak Beşiktaş’a ilk gittiğinde forvet ya da forvet arkası olarak düşünülseydi, şu anda Türkiye’nin bir numarası olurdu. Fakat ne yazık ki Tigana,Burak’ı sağ kanatta oynattı ve bu anlamda Burak’a en büyük kötülüğü yaptı. Oysa Burak’ı oğlu gibi seviyordu. Her maçta oynatmıştır, ama mevkisinde oynatmamıştır.

Beşiktaş takımından Burak’ın gönderilmesine çok üzüldüm. İnanılmaz üzüldüm; çünkü gönderilmesine hâla aklım almıyor, ama görüldüğü gibi sonrasında Fenerbahçe’ye transfer oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz