« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Buradaki dönemim sona ulaştı

Brezilyalı futbolcu Luis Fabiano, 6 sezon formasını giydiği ve büyük başarılara imza attığı Sevilla'da artık kendi döneminin sonuçlandığını savunarak, sezon sonunda ayrılabileceğini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Brezilya spor gazetesi Globoesporte'ye açıklama yapan Fabiano, “Sevilla'daki dönemim sona ulaştı” diyerek, şu an sezon ortasında olduklarından konuşma zamanı olmadığını, ancak sezon sonunda kulüp yönetimi ile konuşup her iki taraf için de iyi bir karar almak istediğini söyledi. Sevilla'nın yeni teknik direktörü Gregorio Manzano ile sorunlar yaşadığını saklamayan Brezilyalı futbolcu, “Son 3 ay gerçekten çok zor geçti. Çok spekülasyonlar oldu ve bir sakatlık yaşadım, çoğu kez yedek kaldım. Yeni teknik direktörün çalışma sistemi böyle” dedi.

4 maç oynamadan yedek kulübesinde beklediği günler olduğunu ama bunu kabullenip, verilen fırsatları değerlendirmek zorunda olduğunu ifade eden Luis Fabiano, “İyi bir sezon geçirmiyorum ama bana ait istatistiklerden memnunum” şeklinde konuştu.

Fabiano, 6 yılda 2 UEFA Kupası, 2 Kral Kupası, 1 Avrupa Süper Kupası kazandığı Sevilla'nın her zaman bir parçası olarak kendisini gördüğünü de belirtti.

Sezon ortasında Corinthians, Santos ve İnternacional kulüplerinden teklifler aldığını, ancak Sevilla kulübünün hepsini geri çevirdiğini anlatan 30 yaşındaki futbolcu, Sevilla ile sözleşmesini çok kısa bir zaman önce 2013 yılı haziran ayına kadar uzatmasına rağmen sezon sonunda bunun tekrardan ele alınabilmesi için gerekli şartlar bulunduğunu kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz