Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Burada yaşadıklarımı 15 yılda yaşamadım'

Futbolculara hak veren Gerets, "Burada 6 ayda yaşadıklarımı, 15 yıllık kariyerimde yaşamadım" dedi.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, Florya'da düzenlediği basın toplantısında alacakları ödenmediği için dün sabah idmanı boykot eden, bugün de antrenmana çıkmak istemediklerini ileten futbolcularına sahip çıktı ve taraftarlara kulübe destek çağrısında bulundu.

'PROFESYONEL İŞ YAPIYORLAR'

Futbolcuların dünkü ve bugünkü protestosuyla ilgili olarak, "Onlar profesyonel bir iş yapıyorlar. Bu emeklerinin karşılığını alamadıklarında bu tür şeyler olur. Bu tür durumlarda teknik direktörün de onlara söyleyeceği fazla bir şey kalmıyor. Ancak futbolcular benden taraftarlara şunu iletmemi istediler: Hiç endişe etmesinler, bu olay bizim sahada mücadelemizi etkilemeyecek" dedi.

'KİMSENİN TARAFINDA DEĞİLİM'

Ne futbolcular ne de yönetim tarafında olmadığını söyleyen Gerets, "Ben her iki tarafın da birlikte yürümesini sağlamaya çalışan biriyim. Benim işim bu. Milyonlarca taraftar karşısında zor bir sorumluluğum var. Gerçekten buna benzer durumlarda zordur değildir diye düşünmez, işinizi yapmaya devam edersiniz. Futbolcuların bu tepkisinin ne kadar süreceğini bilmiyorum. Çok yakında başkanımızın da benimle görüşeceğini düşünüyorum. Bırakıp gitmek gibi bir düşüncem yok" diye konuştu.

'15 YILLIK KARİYERİMDE BÖYLE BİR ŞEY YAŞAMADIM'

Daha önce böyle bir problemle karşı karşıya kalıp kalmadığı da sorulan Gerets, "Buradaki 6 aylık dönemde yaşadıklarımı, 15 yıllık kariyerimde yaşamadım diyebilirim" diye yanıtladı. Belçikalı teknik adam "Ancak G.Saray'a gelme kararımdan gururlu ve mutluyum" diye ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz