« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burada pek sevilmiyorum

Bu hafta sonu düzenlenecek olan İngiltere GP'si hakkındaki sorular Michael Schumacher, bu ülkede pek de popüler olmadığını söyledi. Ferrari pilotu fazla sevilmediği tek ülke olarak nitelendirdiği İngiltere'nin kendisi ile kişisel bir problemi olmasa da, ülkeler arasındaki tarih yüzünden burada Alman'lara karşı bir antipati hissettiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Schumacher şöyle konuştu: "Samimi olmak gerekirse, İngiliz'lerin Almanlar ile hep bir derdi olmuştur. Ayrıca İngiliz sürücülere karşı yarışıyor olmam da, olayı daha zora sokuyor. Bu yüzden burada bana hep mesafeli davranılıyor."
 
Schumacher normalde medya ile olan ilişkilerinde hep mesafeli davranmasına ve hakkında yazılanlara fazla önem vermemesine rağmen, şu anki durumun oluşmasında en önemli sebep olarak eski rakibi ve 1996 senesi şampiyonu Damon Hill'i gösteriyor. Schumi'ye göre İngiltere'de fazla sevilmemesinin en önemli ikinci sebebi Hill ile aralarındaki mücadele. Schumacher pistte yarışan 22 pilot olduğunu ve bunların hepsi ile çok iyi arkadaş olmanın mümkün olmadığını söyleyerek, "Bir Alman olarak Damon Hill ile kişisel dostluğumun olmaması İngiliz basını için iyi bir haberdi ve çok kullanıldı. Karşılığını ise görüyorsunuz" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz