« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Burada olmak çok güzel"

TEB BNP Paribas WTA Championships dünya kadınlar tenis şampiyonasında mücadele edecek Çek Petra Kvitova, ilk kez bu şampiyonaya katılacağı için mutlu olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2011 Wimbledon şampiyonu Kvitova, Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Wimbledon'ın çok güzel geçtiğini belirterek, “Orada çok güzel bir turnuva geçirdim. İstanbul'da olmaktan da çok memnunum” dedi.

Bir soru üzerine Çek tenisçi, Wimbledon'daki gibi oynamanın zor olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Bazı günler antrenman yapamadım. Sıkı çalışmaya başladığımda teknik ve taktiklerimi değiştirerek oyunlara geri döndüm. Hala dünya sıralamasında 3. sırada yer alıyorum. Tabii ki oyunumda geliştirmem gereken şeyler var. İlk kez bu şampiyonada yer alıyorum. Burada olmak çok güzel. Bu şampiyonada bir beklentim yok. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.”

Kırmızı grupta yer alan Kvitova, grubunda bulunan Wozniacki, Zvonerava ve Radwanska'nın güçlü oyuncular olduğunu kaydederek, “Grubumda yer alan herkes çok zor. Burada neler olacağını göreceğiz” diye konuştu.

Çek sporcu, turnuvanın yapılacağı Sinan Erdem Spor Salonu'nun çok güzel olduğunu kaydederek, bu turnuvanın Türkiye'de tenisin gelişmesine katkı sağlayacağını söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz