Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Burada hesaplaşalım’

  Ayşegül USTA - Fırat ALKAÇ - Ceylan SEVER/İSTANBUL
  07 Haziran 2017 - 23:22Son Güncelleme : 07 Haziran 2017 - 23:22

  SUÇ örgütü liderleri Sedat Şahin ile Burhanettin Saral, dün İstanbul 10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yüz yüze geldi. Saral’a “Madem dışarıda karşı karşıya gelemedik, burada hesaplaşalım” diyen Sedat Şahin savunmasında şunları söyledi: “Bana mafya kisvesi giydiremezsiniz. Mafya karı satar, uyuşturucu satar. Ben satmam. Kardeşim öldükten sonra bu olayların dışında durdum. 19 Mayıs 2016’da silahlı saldırıya uğradı. Kimin yaptığı belli. Bugün nezarethanede yüzüme bakamadı” dedi.

  Bunun üzerine Saral ayağa kalkarak, “Niye yüzüne bakamayacakmışım” diye bağırdı. İki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Şahin savunmasının devamında şunları söyledi: “Torunlarımın yanında kurşun yağmuruna tutuldum. Kardeşimi öldürdüler ‘alakam yok diye beyanatlar’ verdiler. Arkasında Sarallar çıktı. Sedat Şahin’e kurşun attığı belli olan Fatih Teneke, Burhanettin Saral’dan izin almadan tuvalete gidemez.”
  5 jandarma eşliğinde kürsüye götürülen Saral da şunları söyledi: “Biz Sedat ile iyi arkadaştık. Sonra aramızda kırgınlık oldu. Bir süre sonra Hüseyin öldürüldü. Zekeriya Kocaman (Sedat Şahin’in yeğeni) bu işi yaptı diye duydum. Sami Hoştan araya girdi ateşkes oldu. Sonra ne olduysa tekrar bu iş ateşlendi. Sedat’ın kardeşi öldürüldü.” Duruşma bugün devam edecek.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı