İZMİR HABERLERİ

Burada eskiler yeni oluyor

DHA
31.03.2017 - 12:15Son Güncelleme :

BAYRAKLI Belediyesi’nin Manavkuyu Mahallesi’nde açtığı dikiş, nakış kursuna katılan kadınlar yetenekleriyle adeta yoktan var ediyor. Kadınlar, kullanılmayan kot pantolonlardan çanta, gömlek; eskiyen kumaşlardan yer minderi yapıyor.

DHA

Bayraklı Belediyesi 23 mahalledeki 27 semt merkezinde özellikle kadınlara yönelik düzenlediği kurslar yoğun ilgi görüyor. Manavkuyu Semt Merkezi’nde dikiş-nakış kursuna katılan kadınlar, eskiyen ve bu yüzden çöpe atılacak gömlek, pantolon ya da kumaşlardan yeni ürünler yaratıyorlar. Kadınların eskiyen kot pantolondan yaptıkları çanta, önlük gibi yeni ürünler görenleri hem şaşırtıyor hem de beğenisin topluyor. Dikiş, nakış hocası Merve Balcı, kursa katılan kadınlara işin tekniğini öğrettiğini belirterek, “Burada Pantolon, gömlek dikiyoruz. Şimdilerde ev tekstiline döndük. Masa örtüsü, runner, ekmeklik, yatak örtüsü aklınıza ne geliyorsa burada yapılıyor. Kadınlar kendi ihtiyaçlarına göre burada hareket ediyor. Burada herkes kendi evlerindeki eski olarak tabir ettiğimiz malzemeleri değerlendiriyor. Bunlarla bir şeyler yapılıyor. Dikiş, nakış bilmeyen biri 20 günde işi öğretiyoruz. Kursiyerlerimize bol bol egzersiz yaptırıyoruz. Teknikleri gösteriyoruz. Kadınlar burada hayallerindekini gerçekleştiriyor. ‘Televizyonda şöyle bir şey gördüm, onu yapacağım’ diyor ve herkes işin bir tarafından tutuyor. Ayrıca eskiyi yeniye dönüştürüyoruz" dedi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Burada eskiler yeni oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burada eskiler yeni oluyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı