« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Burada başarılı olmak istiyorum

Bank Asya 1. Lig'de Çaykur Rizespor'un yeni transferi Gana asıllı ABD vatandaşı Freddy Adu, Çaykur Rizespor'un kendisi için yeni bir sayfa olduğunu ve başarılı olmak istediğini söyledi

A.A.
SON GÜNCELLEME
Çaykur Rizespor'un yeni transferleri Freddy Adu ile gurbetçi futbolcu Erdem Şen, Mehmet Cengiz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Freddy Adu, transferinin çok hızlı geliştiğini, ancak çok doğru karar verdiğine inandığını söyledi. Adının sürekli “Pele” ile telaffuz edildiğini ifade eden Adu, “Hep konuşuluyor, her gittiğim yerde Pele ile kıyaslanıyorum. Sürekli söylüyorum. Bir tane Pele var, beni Pele ile kıyaslamasınlar. Pele çok büyük bir oyuncu ve ona çok büyük saygı duyuyorum. Ben henüz bir yerlere varmış değilim. Çaykur Rizespor benim için yeni bir sayfa ve başarılı olmak istiyorum” dedi.

Tavsiye üzerine Rizespor'a geldiğini belirten Adu, “Menajerim Şevki Pehlivan ile görüştüm. Uygun olduğunu, benim için çok yeni ve iyi bir başlangıç olacağını düşündüğüm için buradayım. Süper Lig'e yükselme şansımız ve iyi bir kadromuz var. Bu şansı iyi kullanmak istiyoruz. Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Şu anda en doğru yerde olduğunu düşündüğünü de vurgulayan Adu, şunları kaydetti: “Nihat Kahveci'den, Bursaspor'a transfer olan Altidore aracılığı ile bilgi aldım. Bazı sorularıma cevap buldum, koşulları da öğrendikten sonra gelmenin en güzel karar olduğunu düşündüm. Kalitemi ve becerilerimi burada göstermek istiyorum. Oyunumun takımıma yardımcı olması için çaba harcayacağım. İnşallah bunu takım halinde başararak, en iyi puanları toplayıp bir üst lige çıkmak istiyorum. Burada zorlanacağımı hiç düşünmüyorum.”

Türkiye'de arkadaşlarının olmasının işini kolaylaştıracağını kaydeden Adu, şöyle devam etti: “Portekiz'de adaptasyon sorunu yaşamadım, ancak Yunanistan'da biraz daha farklıydı. Zorlandığım dönemler oldu. Bu nedenle beklediğim çıkış olmadı. Burada zorlanacağımı düşünmüyorum. Sadece futbolumu oynayabileceğim bir takımdayım. En kısa sürede takımıma katkı sağlamaya başlayacağımı düşünüyorum. Türk halkının futbolu sevdiğini biliyorum. Türk futbolu hep yüksekte. Trabzonspor ve Fenerbehçe çok hızlı top oynuyor. Türkiye'de olduğum için mutluyum. Altidore'nin de Bursa'ya gelmesinden mutluyum. İnşallah seneye Süper Lig'de karşılıklı oynarız.”

ÇAYKUR RİZESPOR'A İKİ GÜNDE TRANSFER OLDU

Freddy Adu'nun menajeri Şevki Pehlivan ise Adu'nun transferinin çok kısa sürede gerçekleştiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Adu'nun sürekli Türkiye'de bir takıma gelmesini istiyordum. Arkadaşlığımız nedeniyle hep onun burada olmasını istedim. İki yıl önce Süper Lig takımlarından teklif gelmişti. Ancak, Adu o zaman doğru olmayacağını düşünmüştü. Ancak, devre arasında yeniden Çaykur Rizespor'a getirmek istediğimi söyleyince “Neden olmasın” cevabını verdi. Yönetici ağabeylerimizle görüşerek iki günde bu transferi noktaladık. Almanya'da bir takıma gidecekken, Türkiye'ye, Rizespor'a geldi. Adu'yu Alman takımın elinden aldık diyebiliriz. Memleketimin takımında oynayacak olması beni çok daha mutlu edecek.”

“TRANSFERİM SÜRPRİZ OLDU”

Çaykur Rizespor'un yeni transferi Erdem Şen ise Çaykur Rizespor'a transfer olmanın kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, şunları belirtti: “Kısa sürede görüşerek, Çaykur Rizespor'a geldim. Şu anda her şey yolunda. Böyle bir tesis ve stat beklemiyordum. Çok şaşırdım. Hedefim burada başarılı olup Süper Lig'e adım atmak. Bunu başarmak için buradayız. Bu altyapıyı görünce bunu başarabileceğimize olan inancım çok daha arttı.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz