KAYSERİ HABERLERİ

Bünyan’da Değişim Devam Ediyor

IHA
21.07.2015 - 16:03Son Güncelleme : 21.07.2015 - 16:04

BÜNYAN BELEDİYESİ HİZMET SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ MAHALLELERE YATIRIM ATAĞINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR

IHA

Bünyan Belediyesi hizmet sınırlarına dâhil olan yeni mahallelerde başlattığı yatırım atağını aralıksız sürdürüyor. Doğal gaz, sanayi sitesi, yeni mesire alanları, meydan düzenlemeleri, genişleyen araç filosu ve adeta spor kompleksini andıran park alanları ile değişimi her alanda hissettiren Bünyan Belediyesi ilçenin her bölgesinde temel eksiklerin giderilmesi içinde aralıksız olarak çalışıyor.
Hinterlant yasası ile mahalle statüsüne kavuşan bölgelerde yatırım atağına devam ediyor. Değişim ve dönüşümün başladığı Bünyan’da 6360 sayılı Büyükşehir yasası ile mahalle statüsü kazanan bölgelerde Bünyan Belediyesi tarafından başlatılan yatırım atağı aralıksız olarak devam ediyor. Yasayla en çok belde belediyesi kapanan ilçe durumunda olan Bünyan Belediyesi bu bölgelerde vatandaşların sıkıntı yaşamaması ve eksiklerin biran önce tamamlanması için çalışıyor.
Mahallerde altyapı eksiklerini giderilmesi için gayret eden Bünyan Belediyesi diğer taraftan da bölgelerdeki yol, park ve temizlik gibi temele ihtiyaçların giderilmesi yolunda adımlar atmayı sürdürüyor. Daha önce Ağcalı, Köprübaşı, Elbaşı, Güllüce gibi mahallelerde yol sorununu ortadan kaldırmak için gerekli çalışmaları başlatan ve bunlardan bir çocuğunu tamamlayan Bünyan Belediyesi bu yılki programı dâhilinde Karakaya, Burhaniye, Kardeşler Karahıdır, Sultanhanı ve Yağmurbeyli mahallelerini kapsayan yol yapım ve çevre düzenleme çalışmalarının startını verdi.
Bünyan genelinde neredeyse 300 bin metrekarenin üzerinde bir yol yapımı gerçekleştirecek olan Bünyan Belediyesi bu kapsamda hizmet sınırlarına dâhil olan 6 mahallede yapacağı çalışmalara Karakaya mahallesinden başladı. Daha önce yapılan park ve başlanan halı saha projesiyle Karakayalıların yüzünü güldüren Bünyan Belediyesi mahallede yapılacak olan mesire alanı içinde gün sayıyor.
Sosyal hayatı canlandıracak ve insanlara birazda olsa nefes aldıracak olan sosyal donatı alanlarını ilçenin her bölgesinde oluşturmak için kolları sıvayan Bünyan Belediyesi bununla birlikte Karakaya’da başlayan çalışmalarla bölgedeki mahallerin yol eksiklerini de giderecek.
Ağcalı, Köprübaşı, Güllüce ve elbaşı gibi mahallerde çalışmaların birçoğunu tamamlayan Bünyan Belediyesi Burhaniye, Kardeşler Karahıdır, Sultanhanı ve Yağmurbeyli mahallerini kapsayacak olan programına Karakaya mahallesinden başladı. Bünyan Belediyesi’ne bağlı ekipler Karakaya mahallesinde yürütülecek olan yol yapımı için zemin düzeltme ve dolgu çalışması yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Bünyan’da Değişim Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bünyan’da Değişim Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:41
  • Yatsı
   20:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı