KAYSERİ HABERLERİ

Bünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü Yapıldı

IHA
27.10.2015 - 12:26Son Güncelleme :

BÜNYAN

IHA

Kayseri’nin Bünyan İlçesinde Bünyan Dostları Grubu Derneği tarafından geleneksel olarak yapılan Cumhuriyet Doğa yürüyüşü hafta sonu yapıldı.
Bu sene 6.sı yapılan etkinliğe il dışından ve çeşitli yerlerden yaklaşık 60 doğa sever katıldı. Kayseri Valiliğinin belirlemiş olduğu 14 Km lik yürüyüş parkurunda katılımcılar sonbaharın güzelliklerini yaşarken programda olmamasına rağmen soğuk havaya aldırış etmeyen bazı katılımcılar yürüyüş sonunda Pınarbaşı suyuna girerek yüzme keyfi yaşadı.
Cumhuriyet Bayramı haftasında yapılan etkinliğe Niğde Ulukışla’dan katılan Doktor Sultan Özselçuk ‘’ Arkadaşlarımın tavsiyesi ile Bünyan Cumhuriyet doğa yürüyüşüne kamplı olarak katıldım. Kamp ateşi etrafında yapılan sohbeti ve közdeki Bünyan Patatesi ve 14 Km.lik parkur harika idi. Ayrıca doğa yürüyüşünü düzenleyenlere ve iki defa yemek ikramında bulunan Bünyan Belediyesine teşekkür ediyorum. Yürüyüş sonunda Pınarbaşı suyuna kendimi bıraktım. İnşallah kış yüzme şenliğine de katılacağım’’ dedi.
Doğa yürüyüşü hakkında bilgiler veren Bünyan Dostları Derneği başkanı Şener Serim ‘’ Bu yıl 6. Defa Bünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü düzenliyoruz. Ancak 2 senedir de kamplı yapmaya başladık. Mersinönün de kurduğumuz kampa yaklaşık 20 arkadaşımız katılırken, günü birlik olarak da 60 doğa sever etkinliğimize katılmıştır. Etkinliğimize soğuk havaya rağmen katılanlarla birlikte Cumhuriyetimizin 92. Yılını kutlamanın ve Sonbahar’ın güzelliklerini yaşamanın keyfini çıkardık. Bünyan’a ilk defa gelenler elektrik santralına hayran kalırken , Girabolu meyvemizi de tanıdılar. Doğa yürüyüşünün sonunda program da olmamasına rağmen arkadaşlardan bazıları kendilerini Pınarbaşı nın sularına bıraktılar. Etkinliğimize katılanlara iki defa yemek ikramında bulunan ve lojistik destek sağlayan Bünyan Belediyesine ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Bünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bünyan Cumhuriyet Doğa Yürüyüşü Yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı