« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bünyamin Gezer hakemi yorumladı

Eski hakem Bünyamin Gezer, Süper Kupa'nın hakemi Mustafa Kamil Abitoğlu ve ekibinin performansını Hürriyet'e değerlendirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Eski hakem Bünyamin Gezer, Süper Kupa finalindeki kritik pozisyonlarda hakem Mustafa Kamil Abitoğlu'nun verdiği kararları değerlendirdi.

İLK YARIDAKİ KARTLARDA YANLIŞ YAPMADI

* Mustafa Kamil Abitoğlu ilk yarıda 3 kez sarı kartına başvurdu. Bunlardan Fenerbahçeli Alves ve Emre'nin gördüğü sarı kartlar yanlış kararlardı. Galatasaraylı Selçuk İnan'ın gördüğü sarı kart ise doğru karardı.

TELLES-EMRE POZİSYONUNDA HATALIYDI

* İlk yarının dikkat çeken pozisyonlarından olan Telles'in Emre'ye yaptığı hareket sonrası Abitoğlu'nun devam kararı da yanlıştı. Hakemin önce avantaj vermesi kararı da gereksizdi. Mustafa Kamil Abitoğlu bu pozisyonda maçı durdurmalı ve Telles'e de sarı kart göstermeliydi.

PENALTILARIN KALESİ TARTIŞILMAMALI

* Penaltı atışlarının, maç sırasında Galatasaray taraftarlarının birkaç kez yabancı madde yağmuruna tuttuğu Volkan Demirel'in koruduğu kalede yapılması tartışma yarattı. Hakem burada da doğru olanı yaptı. Penaltıların atılacağı kalenin para atışıyla belirlenmesi gerekiyordu. Hakem belki inisiyatif kullanıp, atışları öbür kalede yaptırabilirdi ama Volkan'ın yaşadığı tehlikeler Muslera için de söz konusuydu.

MELO-VOLKAN GERGİNLİĞİNDE HAKLIYDI

* Penaltı atışları sırasında Volkan Demirel ile Felipe Melo arasında yaşanan gerginlikte, iki futbolcuya da sarı kart çıktı. Hakem, soğukkanlılığını koruyup burada da doğru karar verdi.

GÖREVİNİ YAPTI VE MAÇI TAMAMLADI

* Maç sırasında tribünlerden atılan yabancı maddeler, Soma yararına yapılan bu anlamlı karşılaşmaya gölge düşürdü. Bu olaylar maçın bütün atmosferini ve seyrini değiştirdi. Böyle bir ortamda hakemin görevi; maçın tamamlamaktı, o da bunu yaptı. Eğer tatil etseydi, birçok sorun yaşanırdı.

Galatasaraylı Selçuk İnan'ın Emre'ye yaptığı hareket...

Bünyamin Gezer hakemi yorumladı


Bruno Alves'in Burak'a yaptığı hareket...

Bünyamin Gezer hakemi yorumladı

Emre ve Telles arasındaki hakemin devam kararı verdiği pozisyon...
Bünyamin Gezer hakemi yorumladı

Bünyamin Gezer hakemi yorumladı

Emre Belözoğlu'nun Burak'a yaptığı hareket...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler