Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bunu illa başaracağız

  Hasan TÜFEKÇİ / AŞKABAT
  05.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 05.10.2008 - 00:32

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Şemdinli’de PKK tarafından yapılan karakol saldırısını, ziyaret için geldiği Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta öğrendi.

  Erdoğan, gezinin ikinci ayağı olan Moğolistan bölümünü iptal etti ve Ankara’ya döndü. Gelişmeleri danışmanları aracılığı ile dakika dakika takip eden Erdoğan, Türkmenistan’da yaşayan Türk vatandaşları ile bayramlaşırken de ilk mesajını verdi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  Aynı kararlılık içinde Terörle mücadelenin belirli bir süreci, süresi yok. Nereden, ne zaman, nasıl, kimi nasıl vuracağı belli olmayan bir fenomen. Bu konu üzerindeki bütün hassasiyeti güvenlik güçlerimizin gösterdiği gibi siyaset olarak aynı şekilde bir kararlılığın içerisinde olmamıza rağmen ne yazık ki bu tür tablolarla karşı karşıya kalıyoruz. Mücadelemiz aynı kararlılıkla artarak devam edecektir. Bunun farklı yöntemleri neler olacaktır, bunları görüşüyoruz.

  Üstesinden geleceğiz Ben şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize şifalar diliyorum. Biz millet olarak el ele verdikçe, bu meselemizde bir ve beraber oldukça inanıyorum ki, bu terörün de er veya geç üstesinden yine biz geleceğiz. Bunu hep beraber başaracağız ve bunu başarmaktan başka çözüm yok. İlla başaracağız.

  Bağımsızlık Anıtı’na el ele

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Türkmenistan gezisinin ikinci gününde Aşkabat’ta Bağımsızlık Anıtı’nı ziyaret etti. Anıta eşi Emine Erdoğan ile el ele yürüyerek gelen Erdoğan, anıta çelenk koydu. Erdoğan, katıldığı toplantılar sırasında da basın sözcüsü Akif Beki ve Özel Kalem Müdür Yardımcısı Çağatay Kılıç’tan Aktütün saldırıyla ilgili dakika dakika bilgi aldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı