« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bundan sonra da devamı gelecek"

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) Onursal Başkanı Halil Kılıçoğlu, ilk defa bir Avrupa Şampiyonası organize ettiklerini belirterek, bundan sonra da uluslararası organizasyonların süreceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Maltepe sahilinde düzenlenen 2. Delta Bisiklet Uluslararası İstanbul Triatlon Yarışması sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçoğlu, İstanbul'da bir triatlon yarışı yapmayı hayal ettiklerini ifade ederek, “Şu ana kadar bize sahip çıkan olmadığı için yapmakta zorluklar çektik. Şimdi İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bize kucak açtı. Biz de kendisine Avrupa Şampiyonası'nı İstanbul'a getireceğimize dair söz verdik. İspanya'da yapılan bir toplantıda talep ettik ve ne mutlu ki bize, valimize verdiğimiz sözü yerine getirdik. Bugün Avrupa Şampiyonası'nı yapıyoruz, bundan sonra da devamı gelecek” dedi.

İŞTE DERECEYE GİREN SPORCULAR

Düzenlenen organizasyona katılımın iyi olduğunu ifade eden Kılıçoğlu, “Triatlon yarışmasına katılım güzel. 300 sporcu var. Bu organizasyonun daha ilk yılı. İnşallah daha sonraki senelerde 500 ile 700 kişi arasında katılım bekliyoruz” diye konuştu.

Bertnardi: Gereken bütün desteği TTF'ye vereceğiz

Avrupa Triatlon Birliği Başkanı Renato Bertnardi ise Türkiye'de triatlonun çok hızlı geliştiğine vurgu yaparak, Brezilya'da düzenlenecek 2016 Olimpiyatları'na bir Türk sporcunun gidebilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bertnardi, ilk defa geçen yıl Alanya'da yapılan organizasyona geldiğini dile getirerek, şöyle devam etti:
“Alanya'daki organizasyon senelerdir yapılıyor. Burası da ilk defa düzenlenmesine rağmen çok başarılı ve en ince ayrıntısına kadar her şey düşünülmüş. Çok memnunum. Triatlon, Türkiye'de çok hızlı gelişiyor. 2012 Londra Olimpiyatları olmadı ama bir sonraki olimpiyatlara bir Türk sporcunun gitmesi için elimizden geleni yapacağız.”

Türkiye'nin kısa zamanda triatlonda çok aşama kaydettiğine dikkati çeken Bertnardi, “Biz bunu takdirle karşılıyoruz. Bu aşamanın daha da yükselmesi için, özellikle olimpiyatlara bir sporcu göndermesi için gereken bütün desteği, Avrupa Triatlon Birliği adına Türkiye Triatlon Federasyonu'na vereceğiz” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler