« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bundan iyisi can sağlığı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Beşiktaş elinde bavul, şehir şehir dolaşıyor. Topladıkları iyi. Dün geceki oyun, maç öncesi zor gibi gözüküyordu. Hiç de öyle olmadı. Toshack hem kendi takımını, hem rakibini futbol tartan kantarın üzerinde iyi tartmış. Hem oynatmadı, hem istediği kadar da oynattı. Bir kere Beşiktaş sezon başı ‘acaba’ları geride bıraktı. Yalnız dün akşamki oyuna değil, son üç oynanana bakıyorum, defansta oynayanlar hep beraber oynuyorlar, hep beraber düşünüyorlar. Birbirlerinin hatalarını kapama çabaları rakibe pozisyon vermiyor. Bundan iyisi can sağlığı. Ki, gözardı edilemez, kulak arkasına da atılamaz bir rakiple oynuyorsun. Sayfanın üstünde İstanbulspor'un iyi bir kadrosu var. Ama ne kadarlık takım, onu bir türlü kestiremiyorum. Ne olursa olsun, Beşiktaş işini gördü. Amokachi fazlalığı bu takımı en az 20 defa fazladan öbür tarafa götürüyor. Ne attıklarına bakıyorum, ne de attırdıklarına, oynasın yeter.

Ohen diye çok değişik bir oyuncu var. Beşiktaş takımı topu 18 içine sokarsa o da kaleye sokacak. Dün akşamki oyunun başrolü onda. İlk golü attırdı, kendi attığıyla da maçı bitirdi. Ondan sonra oynanana pek kulak asmıyorum.

Toshack'a bir hatırlatmam var. Toshack, ne olur kaliteden çalma. Ayhan kaliteli bir oyuncu. Senin aldığın Sellami'den 50 kere iyi. Yanında oturtursan tabii ki birşey olmaz. Sahada tutarsan hem seni, hem takımını daha iyi yerlere taşır. Oktay'ı tabii ki gözüm aradı. Çünkü Oktay, karmaşanın olduğu yerde karışıklık çıkarıyor. Dün akşam oynamış olsa idi, inanıyorum ki, tabelaya daha fazlalık taşırdı.

Del Solar da son iki hafta verdiği futbol molasına dün akşam ‘‘dur’’ dedi. Hem iyi oynadı, hem oynattı. Bu takımın birinci kalecisi Fevzi ise, dün akşam oynatılması doğru. Ama Ekrem, Beşiktaşlı'nın yüreğine Kocaeli'de oynadığı futbolla su serpti. Demek ki sorun yok.Bunları da Beğenebilirsiniz