"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bunalımdan bileklerimi kestim

Güzin ABLA

Niğde'den Davut

Güzin abla ben 18 yaşında bir gencim. Bir kızı seviyorum, ama onun bundan haberi yok. Aslında o da benden hoşlandığını, benim bir arkadaşıma söylemiş. Ama her ikimiz de birbirimize açılamıyoruz. Onunla sadece merhabalaşıyoruz. İki gün önce bunalıma girdim ve bileklerimi kestim. Bu arada bir de benden önce birisi arkadaşlık teklifinde bulunursa ben ne yaparım. Bu konuda bana ne öneride bulunursun?

***

Güzel oğlum, hangi devirde yaşıyoruz? Senin gibi genç bir delikanlının böylesine çekingen olmasına doğrusu akıl sır erdiremiyorum. Kıza öylesine sevdalanıp onu kaybetmek korkusuyla intiharı bile göze alıyorsun ama gidip kıza ‘‘Seni çok beğeniyorum, senden hoşlanıyorum, arkadaş olabilir miyiz?’’ diye sormaya cesaret edemiyorsun. Ölüme razısın, ama kızla konuşamıyorsun. Üstelik arkadaşına senden hoşlandığını söylediğine göre daha ne istiyorsun? Yoksa kızın mı gelip sana açıklamasını bekliyorsun? Yoksa bu uzun bekleyişten bıkan kızcağızın karşısına senden daha cesur biri çıkıp da onun gönlünü çalıvermesi de mümkün. Sonuçta bu genç kız senden hoşlandığına göre, senin yaklaşımına belki biraz naz olsun diye karşılık vermese de daha sonra elbette beklediğin yakınlığı gösterecektir. Eğer ona doğrudan doğruya açılmaktan çekiniyor, yüzüne karşı söyleyemiyorsan, bir demet bahar çiçeği al. Güzel süslü bir buket yaptır. Ona bir kart iliştir. Karta da ‘‘benim için en büyük mutlumuk senin tatlı bir gülücüğün... seni seviyorum’’ türünde bir şeyler yazdır, adını ve telefonunu da ekler beklersin. Yine karşılık vermezse, o zaman gider sorarsın ‘‘Çiçeklerimi almadın mı, benden bir gülücüğü esirgiyor musun’’ diye. Evladım ben flört yaşını çok gerilerde bıraktım. Ama genç kızların bu tür şeylerden hoşlandıklarını biliyorum. Biraz cesaret! Bir daha da intihar sözcüğünü duymayayım senden oğlum!X