Teknoloji Haberleri

  Bumerang yazarları Batum’da buluştu

  Hürriyet Haber
  03.07.2012 - 12:44 | Son Güncelleme:

  Türkiye’nin özgün içeriklere sahip en geniş blog ve web sitesi yayın ağı Bumerang’ın yeme&içmeden, seyahate, yaşam&stilden geziye kadar çeşitli konularda kaliteli içerik üreten 5 blog yazarı Batum’da buluştu.

  Bumerang Deneyim Günleri kapsamında Acara Özerk Cumhuriyeti’nin daveti ile başkent Batum’a giden bloggerlar, unutulmayacak bir hafta sonu geçirdiler.

  Türkiye’nin en kapsamlı, özgün ve kaliteli blog ekosistemi Bumerang, 19 bine ulaşan üye sayısıyla internet dünyasının en güçlü içerik platformu olmaya devam ediyor. Hurriyet.com.tr’nin 2007 yılından beri faaliyet gösteren blog ve web sitesi ağı Bumerang’ın, blog yazarlarına özel olarak gerçekleştirilen Bumerang Deneyim Günleri, 5 blog yazarının katılımıyla 29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Batum sokaklarına damgasını vurdu.

  Karadeniz’de Modern Bir Avrupa Kenti

  Türkiye’nin farklı illerinden gelerek Batum’un kültürel ve tarihi zenginliğine tanıklık eden blog yazarları, eğlenceli bir hafta sonunun tadını çıkardılar. Batum’da, Avrupa mimarisinin Gürcü kültürüyle harmanlanmış görkemli binaları, sanat galerileri, ayaklı saatleri ve mitolojik efsanelere dayanan heykelleri ile karşılaşan bloggerlar, aşk şehri Batum’da romantik bir Avrupa kenti ile karşılaştılar. 

  Blog yazarları, reform kenti Batum’un modern yüzünün yanı sıra, tarihi kiliseleri, müzeleri ve yüz yıllık geçmişiyle bünyesinde binlerce çeşit bitkiyi barındıran dünyanın en büyük 2’inci Botanik Bahçe’sini de ziyaret ettiler.  Batum’un Türkbükü olarak anılan Kobuleti plajında ise denizin keyfini çıkardılar. Bumerang’ın yeme &içme kültürüne oldukça meraklı blog yazarları, kahvaltıdan öğle yemeklerine ve Batum’un geleneksel akşam yemeği sofralarına kadar Acara mutfağının eşsiz lezzetlerini de tatma fırsatı buldular.

  Hükümet Başkanı ile Keyifli Bir Sohbet

  Blog yazarları için Batum gezisinin en önemli sürprizi ise Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Sayın Levan Varshalomidze ile Eski Batum’un görkemli Piazza Meydanı’nda sohbet etme fırsatını yakalamak oldu. Batum’daki ekonomik gelişmelerden modern şehir mimarisine, turizm fırsatlarından yatırım opsiyonlarına kadar Acara’nın dinamik Hükümet Başkanı ile birçok konuya değinen blog yazarları, Batum deneyimlerini sayfalarına taşımak üzere Türkiye’ye döndüler.

  Bumerang Deneyim Günleri’nin Batum gezisinde yer alan blog yazarları:

  alyldrm.com/

  bilinmeyenrota.blogspot.com

  gokcengokyer.blogspot.com

  oburcan.com

  rahatyazar.blogspot.com

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı