DÜZCE HABERLERİ

Bulut Kent Bilgi Sistemi İle Daha Kaliteli Ve Hızlı Hizmet Dönemi

IHA
22.10.2015 - 13:39Son Güncelleme :

BULUT KENT BİLGİ SİSTEMİ KURULUYOR

IHA

Düzce’de de uygulanacak olan ’Bulut Kent Bilgi Sistemi’ ile vatandaş için daha nitelikli ve hızlı hizmet döneminin kapıları açılıyor.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde kentlerin gelecek planlaması ve imar düzenlemelerini içeren "Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin uygulanacağı 16 il arasında Düzce de yer alıyor.
Yerel yönetimler için bir yatırım projesi olmakla beraber aynı zamanda bir tasarruf projesi olma niteliği taşıyan Bulut Kent Bilgi Sistemi vatandaşı da yakından ilgilendiriyor. Bulut Kent Sistemi ile yerel yönetimlerde daha kaliteli ve hızlı bir hizmet döneminin kapıları açılıyor.
Bulut Kent Bilgi Sistemi kapsamında öncelikle saha çalışması ve arşiv sayısallaştırması karar destek sistemi kurulacak. Bina, ruhsat, mekansal plan, altyapı ve diğer ilgili veriler sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplanacak ve bütünleştirilecek.
Yapılacak bu çalışmalar kapsamında yerel yönetimler tarafından vatandaşa sunulan hizmetin kalitesi ve hızı artacak. Yerel yönetimlerin iş süreçleri iyileştirilecek. Milli kaynaklarla geliştirilen yazılım, lisans maliyetlerini ortadan kaldıracak. Tekrarlı veya atıl donanım alımlarının önüne geçilecek. Bilişim personeli maliyetleri asgariye indirilecek. Gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılacak, yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak.
Bulut Kent Bilgi Sistemi’nin ülke genelinde yaygınlaştırılmasıyla yıllık 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Bulut Kent Bilgi Sistemi İle Daha Kaliteli Ve Hızlı Hizmet Dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 13 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bulut Kent Bilgi Sistemi İle Daha Kaliteli Ve Hızlı Hizmet Dönemi haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:21
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı